Co jedí *busy* ženy? Nejen obědové tipy i pro ty nejzaměstnanější

Někdy jsme tak ponořené do schůzek, produktivní práce u počítače, vyzvedávání milionu věcí okolo, až zapomínáme na to nejdůležitější – vyvážený a zdravý oběd a jídlo obecně. Jak tuto na první pohled samozřejmou věc řešíme v nabitější dny my?

Začněte snídaní

Pokud víte, že vás čeká perný den, zkuste vstát ráno o pár minut dřív a nachystat si pořádnou snídani. Ta by měla obsahovat ideálně kombinaci bílkovin, sacharidů a tuků – doplňte ji samozřejmě porcí zeleniny. A jak taková ideální snídaně vypadá? Třeba míchaná vajíčka, plátek žitného chleba a zelenina. Další varianty jsou avo toast, ovesná kaše s jogurtem a ovocem nebo místo vloček použijte granolu.

Možná se budete vymlouvat, že ráno nestíháte nebo nemáte na nic chuť. I malá porce vám ale dodá energii na celé dopoledne. A to se vám v busy dni bude zatraceně hodit.

Lehká svačinka

Skvělý sortiment fresh džusů nabízí například značka Goodlok. Coldpress zeleninové a ovocné freshe, kombuchy (o těch si přečtěte něco tady), shoty a další zdravé pití si lze přes jejich aplikaci objednat přímo do kanceláře a když vás bude honit mlsná, stačí si vychutnat například kakaový kefír Superfood nebo náš oblíbený fresh 100% Celeration. Ať žije řapíkatý celer!

Jen to s těmi smoothies moc nepřehánějte. Na posezení byste nejspíš neslupli dva banány, pomeranč a tři jablka, že? Jenže ve smoothiečku takovou nálož vypijete, ani nevíte jak. Tolik ovoce ale během jedné svačinky jíst opravdu nemusíte (čtěte: neměli byste).

Mobil, klíče, proteinová tyčinka

Jestli se nám něco osvědčilo, tak mít pro všechny případy vždy v kabelce nějaké menší ovoce, vodu a proteinovou (nebo raw) tyčinku. Sníst si ji můžete po cestě v autě, mezi schůzkami a nebo při práci. Většinou obsahuje skvělé složení plné vitamínů, některé jsou vhodné i pro ty s tolerancí na lepek, a zasytí nás na delší dobu.

Bílkoviny v našem jídelníčku dost často chybí, a proto když nejste milovníky masa, malá nenápadná tyčinka vám může doslova zachránit den. Našimi oblíbenými jsou například ty od značek Bombus, Barebells nebo Vilgain.

Polévková mánie

I když nás jako malé nutili před hlavním chodem jíst ještě polévku, které jsme nikdy nepřikládali velký důraz ani oblibu, nyní tekutou teplou stravu vyhledáváme jako skvělý, rychlý a zdravý zdroj energie. Silné vývary nás zachraňují nejen při kocovině a nachlazení, ale dobře dělají především naší mikroflóře.

Pokud váháte, kam na oběd, zkuste například podnik Polévkárna paní Mančo, kde se na ně specializují. Dopustit nedáme ani na skvělé a vydatné pho. To nejlepší mají v Pho Vietnam Tuan & Lan.

Salátový fast food

Rychlou a skvělou záchranou, když nestíháme, ale nechceme skončit v Mekáči, jsou salátové bary a farmářské obchody. V Ugu máme moc rády jejich smoothies, které poslouží jako rychlá snídaně (samozřejmě jen výjimečně), tortilly plněné zeleninou a kuřecím masem nebo saláty (farmářský je náš nejoblíbenější). Skvělé balené saláty ready to go mají taky v Delmartu.

P.S.: Ugo i Delmart najdete na Woltu.

Jídlo do krabičky

Abyste nemuseli ve spěchu shánět něco zdravého, nejlepší bude, když si jídlo do práce připravíte už doma. Spoustu tipů na zdravá a vyvážená jídlo do krabiček najdete například v knize Cesta k opravdovému jídlu.

Foto: Cesta k opravdovému jídlu

Pitný režim

A samozřejmě nezapomínejte pít dostatek čisté vody. Jedině tak se udržíte fyzicky i psychicky v pohodě, podpoříte funkci všech orgánů a předejdete únavě. A jak zjistíte, kolik byste toho správně měli vypít?

Zkuste jednoduché pravidlo: 0,5 litru na každých 15 kilogramů hmotnosti.

Doporučené články

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *