V Zákulisí s redaktorkou Annou Machovou: ELLE je vstupenkou kamkoliv. Z estetických zákroků jsem vyzkoušela všechno

Kosmetická redaktorka Anna Machová je v redakci lifestylového magazínu služebně nejstarší, pro ELLE píše už 20 let a díky její typické fuchsiové rtěnce ji nepřehlédnete. „Je to moje první a poslední zaměstnání,“ říká s úsměvem. Je práce v časopise opravdu dream job? A jak to vypadá v redakci či na eventech? Poslechněte si v epizodě našeho podcastu.

Anička pracovala pod vedením všech šéfredaktorů české ELLE, byla u zrodu jednoho z největších beauty festivalu u nás a dělala rozhovory například s režisérem Milošem Formanem nebo návrhářkou Stellou McCartney. V jejím úplně prvním rozhovoru prozrazuje například to, jak být dobrou novinářkou, jak testuje kosmetiku nebo co má společného redakce ELLE se seriálem Dokonalý svět.

Co dělají beauty redaktorky s veškerou tou kosmetikou?

Kolik PR balíčků jí každý den přijde do redakce?

A vnímá časopis ELLE jako značku, která jí otevře dveře kamkoliv?

Zákulisí módního časopisu ELLE      

Jelikož je Anička doslova pamětnice, v nové epizodě podcastu V Zákulisí srovnává, jak ELLE vypadalo pod vedením různým šéfredaktorů. Kdo víc prosazoval módu a kdo celebrity? A jaký vliv to mělo na její výběr témat a psaní? Vzpomíná taky na dobu, kdy byla současná šéfredaktorka Thea Kučerová v ELLE na stáži, jaký rozhovor i vydání pro ni bylo zásadní a jak si udržuje work life balanc.

Kolik času jí zabere, než napíše článek a kde hledá inspiraci?

Jsou kosmetické produkty úplatky?

Jak vidí budoucnost tištěných časopisů?

Tlak na to být online je jedno z témat, které Aničku trápí a na které nemá tolik času. I proto navrhuje, aby byli kosmetické tiskové konference kratší a články psala umělá inteligence. V rozhovoru popisuje, jak funguje exkluzivita, jaké e-maily nečte a co musíte udělat pro to, abyste se do redakci dostali na stáž.

Kosmetické produkty podle Anny Machové

Jelikož se v kosmetice vyzná jako málokdo, tak posluchačům ve „hře“ prozradí, jaké produkty jsou v daných kategoriích ty nejlepší. Jaký je podle ní top parfém, který odstín rtěnky je ten pravý a čím se odličuje?

Co všechno musí značka splňovat, aby se dostala do časopisu?

Čte konkurenční časopisy? Kdo to v Česku dělá dobře?

S kým by chtěla dělat rozhovor?

Speciální bonusová epizoda na herohero

Děkujeme všem, kteří se připojili k platformě herohero! Po aktivaci předplatného, které činí 5 euro za měsíc, se můžete těšit na bonusový obsah, jako je například speciální epizoda s návodem, jak se stát v daném oboru těmi nejlepšími. Každého hosta se ptáme na rady: Jak začít? Co musím umět? Kolik mě to bude stát? Jak se dostat tam, kde je on?

Celý podcast (hlavní + drbací část) si můžete poslechnout jak na Apple Podcast a Spotify, tak na Youtube a Hero Hero.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *