Ať je hudba tvůj lék! Tyhle festivaly a koncerty si v létě nenechte ujít

Léto klepe na dveře, jeho plánování už ale ve dveřích stojí a dýchá nám na záda. Popadněte diáře, jde se plánovat! Dnes na seznamu: koncerty a festivaly.

Koncerty

14. května, Måneskin v 02 Aréně

Vítězové minulého ročníku Eurovize, italští rebelové Måneskin, v rámci turné LOUD KIDS ON TOUR poprvé zavítají do Prahy. Čtveřice Victoria, Damiano, Thomas a Ethan založila skupinu už v roce 2015, největší úspěch jim ale přinesl song I WANNA BE YOUR SLAVE, který za pouhých 24 hodin dosáhl 6,7 milionu poslechů. Cena lístků se pohybuje mezi 1700,- a 2500,- .

5. června, Pusha T v SaSaZu

Bývalá polovina hiphopového dua Clipse, Pusha T, má na začátku června pražskou premiéru. Rap, tři nominace na Grammy a historky z prostředí dealerů drog přiveze Terrence LeVarr Thornton v rámci turné ke své čtvrté desce It’s Almost Dry (kterou co-produkovali Ye a Pharrell Williams) do pražského SaSaZu.

7. června, The Lumineers ve Sportovní hale

Dlouhoodkládaný koncert americké folkové skupiny se odehraje 7. června ve Sportovní hale Fortuna na pražském Výstavišti. Magická atmosféra jejich koncertů je zážitkem na celý život, zejména při znění jejich nejznámějších singlu Ho Hey. Cena lístků začíná na 900,-.

Festivaly

8. – 11. června, Rock for People

Fanoušci rocku už určitě mají v diářích vyblokovaný druhý červnový víkend. Do Česka opět zavítají ty největší hudební hvězdy, tak buďte u toho. Billy Talent, The 1975, Simple Plan, Muse nebo Mod Sun.

21. – 24. června, Metronome Prague 2023

Konec června již tradičně patří festivalu Metronome. Na pražském Výstavišti letos vystoupí Aurora, Zaz, Moderat, Tove Lo nebo třeba David Koller, Jana Kirschner či Midi Lidi.

19. – 22. července, Colours of Ostrava

OneRepublic, Jacob Collier, Kavinsky, ZHU, Burna Boy, Macklemore… Prostě samý pecky! Nenechte si ujít snad nejpopulárnější festival u nás. Tolik hvězd na jednom místě jako tady nikdy neuvidíte.

21. – 22. července, Frontline Festival

Na konci července proběhne na Výstavišti v pražských Holešovicích Frontline Festival. Vystoupí umělci jak z lokální scény, tak i ze zahraničí. Nás by rozhodně lákali Yzomandias, Smack, Robin Zoot, Meizzy, Dollar Prync nebo slovenská rapperka Luisa.

28. – 29. července, Pop Messe

Jen o pár dní později se v Brně uskuteční taky druhý ročník hudebního festivalu Pop Messe. Dvoudenní akce letos chystá víc pódií, větší nabídku gastronomických a doprovodných služeb a samozřejmě početnější line-up. Těšit se tak můžeme třeba na Tommyho Cashe, Ventolina, 58G nebo Annet X.

Úvodní fotografie: Rock for People

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *