Men’s grooming aneb i mužská pokožka si zaslouží péči. Kde začít?

O tom, že skin care je i pro kluky, už snad nikdo nepochybuje. Produktů specializujících se výhradně na mužskou pokožku je čím dál víc, a tak si v dnešním článku shrneme kroky, které když kluci dělají, tak je milujeme ještě o trošku víc.

Už máte svého barbera?

Pár mých kamarádek říká, že když má kluk hrozné vlasy, nic se neděje, protože s tím jde vždy něco dělat. Asi správně tušíte, že prvním bodem budou služby. Kam se objednat a co pravidelně navštěvovat? Kromě zmíněného barber shopu, kde vám upraví vlasy a vousy, si do hledáčku dejte kvalitní kosmetické ošetření a taky manikúru a pedikúru.

Ať to zní sebevíc zženštěle, víte, co se říká, čisté boty a nehty o vás prozradí vše. Ruku na srdce, doma si nehtovou kůžičku nikdy tak perfektně neupravíte. Už se objednáváte?

Šampon 5v1 nestačí

Přijde mi fascinující, když u některých značek sprchových gelů čtu, že jsou vhodný nejen na tělo, ale i na vlasy a obličej. A co víc! Někdy fungují i jako pěna na holení nebo kondicionér, šílenost. Podobně jako pleť, i vlasy máme každý naprosto odlišné.

Někomu chybí hydratace a lesk, někomu se naopak rychle mastí a tvoří se v nich lupy. Věnujte proto vlasové péči dostatečnou pozornost, nemyjte si je čímkoliv, co uvidíte v koupelně, a výběr klidně prokonzultujte se svým kadeřníkem.

Signature parfém

Všichni milujeme lidi (a věci), co voní. Proč proto nemít jeden kvalitní parfém, který je s naší osobností spojený tak moc, že ho ostatní v místnosti cítí dřív, než vůbec vejdete? Parfém působí pozitivně nejen na vaše protějšky a lidi okolo, ale hlavně na vás samotné. Ten pravý vám dodá odvahu, sebevědomí, charisma i sex appeal. A to jen tak ledajaká jiná věc prostě nedokáže.

Tip redakce: Kvalitní parfém v drogerii neseženete. Navštivte raději specializované prodejny, jako jsou například Ingredients Store, Vavavoom nebo Myskino.

1. FREDERIC MALLE PROMISE Parfum, 2. MATIERE PREMIERE FALCON LEATHER Eau de Parfum, 3. LE LABO SANTAL 33 Eau de Parfum, 4. NASOMATTO SADONASO Extrait de Parfum.

Příležitostná skin care

Pokud si myslíte, že si vystačíte s jedním krémem po holení, tak nevystačíte. Jednou za týden, a klidně až partnerka nebude doma, si pleť exfoliujte peelingem, který ji zbaví nečistot, nebo si dopřejte pořádnou dávku hydratační masky. Tyto dvě „extra“ skin care věci vám po čase používání dokážou, jak hezká vaše pleť vlastně může být.

Zuby jako perličky

Ještě předtím, než si budete googlit, na jaké klinice vám nejlépe vybělí zuby, je dobré zamést si před vlastním prahem co se dentální hygieny týče. Kromě pravidelné návštěvy zubního lékaře a dentální hygienistky, je v první řadě potřeba si zuby kvalitně a pečlivě čistit. A to včetně mezizubních kartáčků.

Že nevíte, co to je? Pak se objednejte na hygienu hned teď. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že víc, než odstín skloviny u kluků sleduji to, jak dobře mají vyčištěné mezizubní prostory. Úchylné? Možná. Spolehlivé? Rozhodně.

1. Clinique Broad Spectrum SPF 21 Moisturizer, 2. Chanel Le Lift vyhlazující krém na ruce, 3. Everyman noční krém, 4. Kiehl’s Age defender oční krém.

 Absolutní must-have

Oční krém a ochranný faktor SPF si každý den aplikuje opravdu menšina mužské populace. Přitom se jedná o dva vůbec nejdůležitější kroky, které do své kosmetické rutiny můžou zařadit. Zamezíte tím především tvorbě vrásek a staršího mdlého vzhledu.

A co si budeme, ne každý stárne po vzoru George Clooneyho a Toma Cruise. I když nepochybujeme o tom, že právě tito pánové mají všechny výše popsané kroky absolutně v malíčku.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *