Víkend v Mnichově: Kam na oběd, pro pečivo i za kulturou

Mnichov je od Prahy jen co by kamenem dohodil, přesto se mu pořád nedostává dostatek pozornosti. Berlín a Drážďany ho zkrátka zastiňují. Pokud byste se ale rozhodli strávit jarní víkend právě tady, máme pro vás pár tipů, jak si město užít na maximum.

Mamma Bao

Pokud milujete tyhle úžasné asijské mini burgery, houstičky nebo jakkoliv jim chcete říkat, určitě musíte zajít do Mamma Bao. Mají je tu třeba se smaženým kuřetem a jsou docela obří. Kromě toho si ale můžete dát i nudle nebo třeba kuřecí popcorn (taky jste ho milovali v KFC?).

Museum Brandhorst

Až se vám zachce galerie, nechte si na ně vyhrazený čas v neděli. Některé galerie tu totiž mají vstup za symbolické vstupné jedno euro, někde dokonce zcela volný. Krásná je galerie moderního umění s příjemnou kavárnou s názvem Museum Brandhorst.

Julius Brantner

Milujete pečivo? Pak určitě musíte zajít do jedné z poboček pekáren Julius Brantner. Kromě božského chleba si tu můžete koupit i populární preclíky nebo sladké croissanty.

Supernova

Na skvělý italský oběd zajděte do trattorie Supernova. Čeká tu na vás příjemná atmosféra, krásný interiér a skvělé jídlo servírované na nejkrásnějším nádobí na světě! Dejte si samozřejmě těstoviny nebo salát, ale kdybyste raději snídani nebo drink (nebo obojí dohromady), buďte v klidu – i to tady mají.

La Burrita

Ani Asie, ani Itálie, ale spíš Mexiko? Žádný problém. Tortilly, quesadilly, tacos, guacaomel… Prostě mexická kuchyně, jak má být. Nezapomeňte to zapít pořádnou dávkou margarity.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *