Studenti studentům: celovečerní fashion event SFS23 podpoří mladé návrháře

Studenti podporující studenty, není to skvělé? Tleskáme všem akcím jako je Student Fashion Show a těšíme se, až usedneme do první řady. Budete u toho s námi? A je SFS23 nový MBPFW?

V pátek 5. 5. 2023 v prostorách Pragovka Art District se uskuteční první ročník studentské akce SFS23 (Student Fashion Show 2023). Jedná se o ojedinělý projekt studentů Arts Managementu, kteří se rozhodli poskytnout prostor nadějným umělcům českého módního průmyslu. Můžete se těšit nejen na módní přehlídku, ale také na celovečerní hudební doprovod.

SFS23 je propojení dvou neodmyslitelných sfér uměleckého průmyslu: managementu a umělců. Proto se studenti oboru Arts Management rozhodli, že obyčejnému celosemestrálnímu projektu dají vyšší hodnotu; pomoc mladým začínajícím návrhářům představit svůj talent a tím tak nastartovat kariéru mimo zastřešující instituce. Výběr lokace padl právě na historické prostory Pragovky, protože tímto projektem chtějí podpořit unikátní místo, kde se potkávají umění a život, práce i zábava, staré s novým, historie, současnost i odvážné vize.

Jaká byla motivace k uspořádání eventu?

,,Fashion svět mě zajímá už od raného věku, kdy mi moje starší sestra dala do rukou první módní časopis. Nápad uspořádat módní přehlídku mám v hlavě již od 9. třídy základní školy, kdy moje nejlepší kamarádka začala šít své první modely a já ji tehdy slíbila, že pro ni fashion show uspořádám. Sny i sliby by se měly plnit, a to se děje právě teď.

Když jsem v únoru s tímto nápadem přišla za Šimonem, líbil se mu, společně jsme projekt představili týmu a začali na něm pracovat. Šimon je hudebník, a tak jsme se rozhodli spojit naše dva zájmy dohromady. Vzniklo z toho dokonalé propojení nejen nás, jako vedoucího dua, ale taky hudebního a módního průmyslu. V procesu se přidávaly i nápady od ostatních členů týmu, až z toho vznikla finální podoba SFS23, kterou budete mít možnost brzy zažít na vlastní kůži,” uvádí Polina Bogoslavets, jedna z vedoucích projektu.

Mladí a nadějní

Těšit se můžete na bohatý program, během kterého se vystřídají studenti z několika českých návrhářských škol, ke kterým patří například Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Vyšší odborná škola oděvního návrhářství, Technická Univerzita v Liberci nebo Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Na přehlídce se objeví tvorba Davida Altnera, Emy Domanické, Kateřiny Kulkové, Valeriye Kovtun, Jeremiáše Fürsta, Terezy Pirklové, Lei Hartmannové, Lady Mačkové, Kateřiny Šeichové, Rozálie Zervanové a dalších.

Přehlídka bude rozdělena do tří bloků, v každém z nich se představí několik designérů s jejich zhotovenými modely. Celý event bude doprovázen tvorbou mladých hudebníků, mezi které patří například hiphop & electronic music producent Sonicslang, DJ Michael Popelnukh (Amnesia Puzzle) a další. Těšit se také můžete na afterparty, která SFS23 uzavře. Nebude zde chybět ani bar, který bude servírovat různé alkoholické i nealkoholické nápoje a také se v prostoru bude nacházet SFS fotokoutek, kde se každý návštěvník může vyfotit.

Akce, jak již bylo zmíněno, se uskuteční 5. 5. 2023, dveře se pro návštěvníky otevřou v 5:55pm (17:55) a celá akce i s afterparty bude pokračovat až do půlnoci.

Organizátoři akce se skládají ze třinácti studentů oboru Arts Management na Vysoké škole ekonomické v Praze z různých ročníků bakalářského studia. Pro některé z nich je to první zkušenost, co se celovečerních eventů týče. Někteří již mají za sebou organizaci jedné či více akcí. Společně se sešli, diskutovali až přišli s projektem SFS23. Co měla být menší akce pro pár studentských návrhářů, je rázem celovečerní módní přehlídka.

Vedoucími projektu jsou Polina Bogoslavets a Šimon Běhan, dále členové týmu jsou Kateřina Makovičková (social media, grafika, marketing a PR), Pavlína Tisoňová (social media, marketing a PR), Lucie Grosmanová (marketing a PR), Václav Vágner (finance), Veronika Vojtěchová (finance), Klára Sláviková (production, backstage coordinator), Alexandra Tsay (production), Eva Vinogradchaya (production), Jana Svátková (dramaturgie), Adam Hrubý (dramaturgie, communication) a Tom Oleksink (dramaturgie, communication).

Vstupenky ZDE.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *