Motivační horoskop na květen: Jaký bude měsíc lásky?

Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas. Moment! V tomto horoskopu se nedozvíte, jestli na vás za rohem čeká nová láska. My na čtení ve hvězdách nevěříme. Jestli ale stejně jako my věříte spíš vlastnímu úspěchu než osudu, pak čtěte dál.

Měsíc květen je v Česku považován za měsíc lásky. A to určitě právem. Procházka pod rozkvetlými stromy, švitoření ptáků, vůně květů, to musí připadat romantické snad každému. Škoda jen, že si to nedokážeme skutečně vychutnat a prožít v přítomném okamžiku, protože asi každý automaticky sáhne po mobilu, a chce si tu krásu uchovat v paměti telefonu – raději než v té vlastní. 

Prvního máje už pravidelně každý rok zahltí sociální sítě selfíčka zamilovaných párů pod třešní. My si ale dáme od sociálních sítí tento měsíc detox, protože všichni moc dobře víme, že to potřebujeme. Letos v květnu budeme offline, budeme meditovat, budeme hledat lásku a randit bez Tindru, prostě si budeme užívat sluníčka a života právě tady a teď.

Zajímavosti o květnu podle svaté Wikipedie:

  • Anglicky May, německy Mai, slovensky Máj je název měsíce odvozen od mytologické bohyně Maia, jíž římští kněží, vždy prvního máje, obětovali březí prasnici.
  • První máj je svátek zamilovaných. Psal o něm už v roce 1836 český básník Karel Hynek Mácha v básni Máj.
  • V květnu se slaví Svátek práce (1. května) a Den vítězství (8. května). Druhou neděli v měsíci pak také Den matek. A v květnu se pravidelně pořádají také studentské oslavy příchodu máje – majáles.

Beran

Je pro vás těžké najít hranici mezi používáním sociálních sítí pracovně a osobně. I tak se ale dá vytvořit systém. Je potřeba odpracovat, co je potřeba, a zase dáte rychle ruce od Instagramu pryč. Například používejte sociální sítě výhradně na vašem pracovním počítači, a ikonku z telefonu si odinstalujte. Během pracovní doby zamkněte telefon do šuplíku, a ve volném čase si raději otevře novou knihu, tak zamezíte bezmyšlenkovitému scrollování. 

Býk

Všechno, co děláte ,vám musí dávat smysl, a nejlépe i přinést nějaké ovoce. Pro vás hloupé procházky přírodou nebo meditace určitě není nic lákavého. Raději ve svém volném čase hledáte inspiraci pro nové projekty právě na sociálních sítích. No a ať jsou vaše motivy sebevíc šlechetné, ve finále jste schopni strávit na mobilu skoro celý den. Věřte mi a zkuste dát šanci alespoň jednomu dni stráveném offline a v přírodě. Uvidíte, že najdete víc inspirace, než co hledáte na netu. A jestli vám to musí dávat smysl, půjčte si na výlet třeba kamarádova psa, ať se pořádně proběhne. 

Blíženci

Na blížence květen, tedy měsíc lásky, a ta romantika, která venku rozkvétá, obzvlášť působí. Ale přesto, pokud hledáte lásku, jen ztěží někoho oslovíte a řeknete si o číslo. To si už radši stáhnete Tinder nebo jinou seznamovací aplikaci. Tenhle měsíc to změňte! Prožijte si tu nervozitu a to vzrušení, kdy chcete někoho oslovit. Mohlo by z toho něco opravdového vzniknout. 

Rak

Raci jsou velmi citlivé znamení. A proto se jich všechno to rádoby krásné, ale zároveň neupřímé a nepravé, co každý den hodiny konzumují na instagramu, extrémně dotýká. Vraťte se zpátky na zem! To, co lidé sdílí na sítích, je daleko od reality. Zásadně by vám prospělo být alespoň chvíli offline, abyste si mohli opět vážit toho, co máte. Zavřete telefon do šuplíku, jděte na dlouhou procházku nebo si kupte novou knížku. Uvidíte, že hned po prvním dnu bez sociálních sítí se vám uleví. 

Lev

Milujete komplimenty, a proto vás každý lajk, který dostanete na instagramu, nebo jiných sociálních sítích, skutečně potěší. A už přemýšlíte, co sdílet dál. Fotka zdravého oběda v novém podniku, fotka z posilky, relax a fotka s vínkem a knihou. Jestli jste si z té knihy přečetli alespoň jednu kapitolu, než jste zase vzali telefon do ruky, to už je jedno. Tento měsíc se to ale snažte změnit! Buďte offline a zkuste se zamyslet, jaké hodnoty jsou pro vás důležité víc než nějaké uznání na sítích. A když tak milujete mít ve věcech pořádek, sepište si klidně i seznam hodnot – Priority list. 

Panna

Máte rádi ve věcech pořádek, a tak i na aplikace koukáte jako na potenciální pomocníky pro zlepšení progresivity práce i osobního života. Nemyslíte, ale že už to přeci jenom trochu přeháníte? Tinder? Vážně? Zkuste tento měsíc dát přednost vašemu pravému já, a jděte se raději seznamovat někam do klubu. Ukažte , kdo opravdu jste, třeba uspějete. Jo a mimochodem, ta aplikace na lepší spánek je taky zbytečná. Když nebudete do půlnoci civět do obrazovky, bude se vám líp spát i bez apky.  

Váhy

Uvědomujete si, že už to s těmi hodinami strávenými u obrazovky přeháníte, ale nemůžete se toho zbavit. Už jste si stokrát odinstalovali a znovu nainstalovali Facebook, už jste zkoušeli být offline, ale nikdy vám to dlouho nevydrží. Tento měsíc ale prostě udělejte změnu! Jste přece kreativní, tak vymyslete něco, co vám pomůže trvale. Sami víte moc dobře, kolik času už jste brouzdáním po internetu ztratili. Změňte to jednou pro vždy. 

Štír

Milujete dobré jídlo, luxus, kulturu, cestování, nové věci a oblečení. A ještě víc milujete, když se s tím vším můžete pochlubit na sociálních sítích. Sbírání lajků je pro vás jako droga. Tento měsíc udělejte změnu! Zbavte se sociálních sítí! Nakupujte, cestujte, jezte dobré jídlo a pijte dobré pití, jen si tentokrát zakažte něco z toho sdílet. Uvidíte, jaký je to pocit, vychutnávat si, co vás těší, a zároveň si to ponechat pro sebe, jako takové malé tajemství. 

Střelec

Sdílení fotek na sociálních sítích jste nikdy opravdu nepropadli. A to je samozřejmě dobře. Stejně si ale po nocích projíždíte profily svých známých a závidíte jim životy, které mají. Myslete na to, že to, co lidé většinou sdílí na sítích, ve skutečnosti není tak růžové, jak se na první pohled může zdát. Važte si toho, co máte, nesrovnávejte se s ostatními a dál na sobě pracujte. 

Kozoroh

Jste schopni vést dlouhé diskuse, podněcovat rozhovory, a rozdmychávat debaty na sítích. Přestože máte pocit, že trávíte čas smysluplně a konstruktivně, ve skutečnosti pak ale strávíte diskutování s anonymy hodiny času. Říkám vám to nerada, ale nikomu tím neprospějete. Zavřete telefon nebo laptop do šuplíku, a jděte raději s přáteli na pivo nebo na procházku. Budete se cítit stokrát líp.

Vodnář

Je pro vás těžké rozlišit, kdy trávíte čas na sítích kvůli práci, a kdy už je to prostě jenom bezduché scrollování. Ozvlášť si to komplikujete tím, že se sami před sebou obhajujete, jenže místo práce ve skutečnosti jenom zabíjíte čas. Každý den si určete časový limit, který ke své práci potřebujete, nastavte si budík a limit nepřekračujte. Uvidíte, že budete v práci mnohem produktivnější.

Ryby

Rozkvetlé stromy a vůbec všechna ta romantika ve vás tento měsíc probouzí touhu po nové lásce. Jste ale strašně stydliví a chybí vám sebevědomí na to se někde seznamovat. A tak první po čem automaticky sáhnete je Tinder nebo jiná seznamovací aplikace. Tento měsíc zkuste být pro změnu offline. Využijte toho, že umíte udělat výborný první dojem. A jestli budete trochu nervózní, když se budete poprvé snažit někoho oslovit, no a? Buďte přirození, to váš protějšek určitě ocení.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *