Kam v květnu na nákupy nových knížek, módy i lokálního designu

Potřebujete doplnit zásoby před létem? Pak máte skvělou možnost. Květnové akce jsou v plném proudu, a tak nás čeká třeba Svět knihy, LeMarket nebo Lavrs market. Spousta knížek, udržitelné módy, lokálních šperků nebo jídla.

Svět knihy

Kdy: 11. – 14. května
Kde: Výstaviště Praha

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha i letos seznámí tuzemské čtenáře s tvorbou a osobnostmi z různých zemí a regionů. Hlavní pozornost se letos neupírá k jednomu čestnému hostovi, koncept 28. ročníku „Autoři bez hranic“ totiž vyzdvihuje všechny autory překračující pomyslné hranice.

Přijede mimo jiné zástupce britské fantasy Ben Aaronovitch a Rob Wilkins, švýcarská spisovatelka a publicistka se slovenskými kořeny Irena Brežná, populární polská autorka historické beletrie Elżbieta Cherezińska i americký filozof každodenního života Robert Fulghum. 

Hlavně si ale přijďte doplnit zásoby na léto, spousta nakladatelství tu nabízí třeba i 20% slevy a to i na novinky (třeba náš oblíbený Host). Takže silné ruce a hodně peněz s sebou!

Le Market

Kdy: 20. – 21. května
Kde: Holešovická tržnice, hala 17

Moderní tržiště lokálních značek tento rok slaví 10 let svého fungování. Kromě kurátorského výběru lokálních tvůrců bude na místě i spousta aktivit pro celou rodinu a řada překvapení. Jarní edice má podtitul Rodinný festival a to z prostého důvodu – počasí na konci května přímo vybízí k trávení času venku, a tak se kromě vnitřních prostor haly 17 přesune festival i ven, kde bude připravena malá tradiční pouť plná kolotočů, her a dalších aktivit, které si společně užije celá rodina.

Mezi potvrzená jména patří např. doplňky do domácnosti EN TEN TY KY, parfémy Oraculum, svíčky Perfumed Prague, přírodní líčidla Fraela, šperkařky Eliška Lhotská a Maria Kobelova, originální brýle Optiqa, keramika Výpečky či JINAD studio, slovenská svítidla Nuuk Lamps, kosmetika JAGAIA nebo módní značky jako MARNA a ONEDAY.

Lavrs Market

Kdy: 20. – 21. května
Kde: Gabriel Loci na pražském Smíchově

Po úspěšném prvním ročníku LAVRS Marketu se druhý ročník odehraje v mnohem větším rozsahu. Do sekce slow fashion se zapojí ještě více secondhandů a výrazně přibyde také kvalitních českých značek. Tetovací koutek se rozšíří i o beauty koutek, tematické přednášky a workshopy opět doplní DJs i živá hudba v podání The Elevators.

Chybět určitě nebude výtečné jídlo a pití – včetně piv LAVRS x PROUD z plzeňského pivovaru Proud. Mnohá další překvapení umožní velkorysý prostor Gabriel Loci, v němž se mísí historie s novými trendy a technologiemi.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *