Filmové a seriálové tipy od Honzy: Duben se seriálem Beef nebo filmem On se bojí

Za duben jsem viděl několik nových filmů a seriálů, vrátil jsem se i k Netflixovské klasice. Co z toho bych vám (ne)doporučil?

Love & Death (2023) – seriál, HBO Max

Druhá seriálová adaptace života neodsouzené vražedkyně Candy Montgomery vznikla namísto pro Hulu tentokrát pro HBO Max, navíc s úžasnou Elizabeth Olsen v hlavní roli. Ač Love & Death pojí tým talentovaných tvůrců, kteří stojí třeba za seriálem Big Little Lies, nevidím důvod, proč musela vzniknout další rekapitulace dění kolem Candy – znovu totiž jen opakuje zdramatizovaná fakta. Olsen je v ní ale skvělá.

Hodnocení: 6/10

Beautiful Disaster (2023) – film, kino

Adaptace young adult bestselleru o dívce s temnou pokerovou minulostí a klukem, který si přivydělává rvačkami v podsvětí. Nečekaný pár Dylana Sprouse a Virginiy Gardner funguje hlavně na komediální úrovni na začátku, kdy se nechtějí. Jakmile film začíná být dramatický, je to katastrofa, ale menší než jsem čekal.

Hodnocení: 4/10

Beau Is Afraid (2023) – film, kino

Novinka od Ariho Astera mě upřímně trošku zklamala. Čekal jsem, že uvidím něco na úrovni jeho mistrovských děl jako je Midsommar a Hereditary, ale Asterova novinka s Joaquinem Phoenixem je divná, zmatená, překombinovaná, používá docela slabou metaforu a má zbytečné tři hodiny, které jsou pro diváka spíše utrpením. Vizuálně a herecky i přesto bomba.

Hodnocení: 6/10

Beef (2023) – seriál, Netflix

Beef je skvělá seriálová novinka od artové společnosti pro platformu Netflix s hereckým duem komičky Ali Wong a herce Stevena Yeuna. Jejím základním tématem je hněv, na který se dívá komplexně ze všech stran a tahá jej do extrémů – zpočátku banální situace naprosto zničí životy hlavních protagonistů. Černá komedie at its finest.

Hodnocení: 9/10

Narcos, 1. řada (2015) – seriál, Netflix

Začal jsem konečně koukat také na Narcos a musím říct, že je to naprostá masterclass v tom, jak točit velkoprodukční dramatické seriály. V první sérii extrémně dobře rozehraná šachovnice s velkým počtem postav, které jsou uvěřitelně přeneseny do televizní podoby. Zábavné, napínavé a naprosto správně drsné.

Hodnocení: 10/10

Co mě zaujalo minulý měsíc?

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *