Motivační horoskop na červenec: Jak si pořádně užít dovolenou?

Poradíme vám, jak všechno, co na vás červenec nastražil, zvládnout v klidu. Jak se připravit na cestovní horečku? Jak naplánovat dokonalou dovolenou pro vašeho partnera? A jak si to prostě naplno užít?

Červenec je měsíc školních prázdnin, rodinných dovolených a cestovních horeček. Je to měsíc, který se většinou celý rok plánuje, na který se celý rok těšíme, a na který i někteří z nás celý rok šetří. Tento měsíc toužíme prožít dokonale, a nechceme si ho ničím nechat zkazit.

Zajímavosti o červnu podle svaté Wikipedie:

  • Název červenec má poukazovat na zrání a červenání plodů.
  • Tento měsíc je pojmenován po římském císaři Juliu Caesarovi.
  • Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.

Beran

Beran není velký dobrodruh. Rozhodně netouží strávit dovolenou někde v horách, spát ve stanu a vařit si fazole z konzervy. Má rád svůj klid, pohodlí a umí si dopřát i rozumnou dávku luxusu. Rozhodně se nenechte nutit do ničeho, v čem by vám mohlo být nepříjemně. Řekněte jasné NE každému, kdo vám bude chtít do kufru zabalit trekové boty. Zůstaňte na hotelu, i když vás ostatní budou přemlouvat. Důležité je užít si dovolenou podle vašich představ.

Býk

Když už Býk vyrazí na dovolenou, tak to musí stát za to! Býci milují luxus, all inclusive hotely, wellness pobyty a nakupování. Dovolenou si užijí jen tehdy, když za ni utratí všechny svoje peníze a vykoupí všechny místní obchůdky. Před pořizováním dovolené byste si měli udělat finanční plán a určit limit, za který co pořídíte. Tak se vyhnete tomu, že přiletíte z dovolené jako žebrák.

Blíženci

Blíženci milují dobrodružství, extrémní zážitky a trochu nebezpečí. Jestli máte v plánu je zavřít do resortu, unudíte je k smrti. Nenadchnou se ani masážemi ani poleháváním na pláži. Jestli chcete blížence překvapit dokonalou dovolenou, vemte je na pořádnou dobrodružnou tůru, klíďo low cost, hlavně je nenuťte, aby s vámi luštili křížovky. 

Rak

Raci milují dovolenou u vody, nemusíte ale utrácet za perfektní pláže na luxusních ostrovech. Raka nadchnete i výletem k německým nebo švýcarským jezerům. Naopak, čím míň si bude muset rak vytáhnout z peněženky, tím víc si dovolenou vychutná. A třeba si pak vyrazíte z kopýtka v nějaké luxusní restauraci.

Lev

Lev rád předvede, čeho všeho je schopný, a nějaký čas dovolených mu nezabrání v tom, začít si v garáži kutit to, co chtěl celý rok opravit. Pokud ho partner vytáhne do ciziny, měl by vědět, že lev pojede jen tam, kde opravdu praží sluníčko, aby se mohl pořádně vyhřívat. Ideální destinace je Egypt. Pokud tedy patříte k těm šťastným lvům, kteří nemají strach z výšek a nevadí jim létání.

Panna

Panna ráda obdarovává ostatní a trochu u toho občas zapomene na to, co by sama ráda chtěla. Nicméně, když mají druzí radost, dělá jí to radost ještě větší. Nejvíc jí potěšíte dovolenou, u které se sama něco nového přiučí. Popřemýšlejte třeba nad kurzem vaření, jazykovým pobytem nebo třeba somiliérským kurzem. Vždyť říkáme, že co potěší vás, udělá radost i panně.

Váhy

Pokud přemýšlíte, nad tím, jakou dovolenou potěšit váhu, máme pro vás výborný tip. Nejlíp uděláte, když vše sami naplánujete, a váhu jen posadíte do letadla před hotovou věc. Zkrátka když na ní nenecháte žádná důležitá rozhodnutí. Pak s vámi pojede klidně až na konec světa. Váha totiž málokdy ví, co by chtěla, a nebo to pro ní není tak důležité.

Štír

Praskání ohně, vůně spálené topinky a kytara v ruce. To je představa dokonalé dovolené každého štíra. Možná ne tak úplně doslovně, ale určitě ho nepotěšíte žádným luxusním hotelem ani resortem. Za to plzeň chladící se v potoce a nafukovačka plující po hladině, to je teprv lahoda. 

Střelec

Střelci rozhodně nepatří k těm lidem, kteří by vlastnili guidebook. Jsou spontánní, neplánují a jsou schopní si večer koupit letenky a ráno vyrazit. A co budou dělat na místě? To se uvidí! Rádi cestují sami, ale pokud jsou s partnerem, očekávají stejný přístup. Nesnesou stres ani kritiku a nemají problém vás nechat na hotelovém pokoji a odjet do jiného města. Pokud chcete všem ulehčit dovolenou, připravte alespoň své okolí na to, že to s vámi nebudou mít snadné – pokud už to dávno nevědí. 

Kozoroh

Plánování s kozorohem je vždycky trochu oříšek. Vyhnout se pak panice pří spontánní dovolené na poslední minutku je opravdu těžké. Mějte trpělivost a zkuste být stejně v klidu jako on. Budete překvapení, jak si pak společnou dovolenou užijete, když se naladíte na jeho zen přístup. 

Vodnář

No jistě, budete muset vyrazit k vodě. O tom není pochyb. Ale kam? Vodnář bude spokojený s kamenitou pláží, s jezerem v horách, i s Lipnem. Záleží na tom, jaký máte budget. Myslete jen na to, že vodnář nemá trpělivost s opilými turisty a disko hudbou, neberte je proto prosím do žádných turistických resortů.

Ryby

Ryby se rády nechávají rozmazlovat luxusem. A proto si nejvíc užijí, když budou opečovávaní v nějakém all inclusive hotelu. Masáž neodmítnou. Radost jim ale také udělá výlet za starými známými do ciziny nebo dámská jízda v centru města. Byli jste už v Budapešti?

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *