WE’RE NEXT 2023: Oděv nebo umělecké dílo? Nová kolekce Studia 3 je obojím!

Na letošním ročníku We’re Next Prague se opět představila i česká módní značka Studio 3 se svou novou kolekcí. Jak se nám líbila?

Z Studiem 3 stojí tři designéři a to Václav Černý, Jan Syrovátka a Vendula Menšíková, kteří tvoří trio již od svých studií na Technické univerzitě v Liberci. Čerpají ale i ze svých studií na Umprum či Ujep. Značka Studio 3 propojuje módu s výtvarnictvím a využívá k tomu nejrůznější materiály a hru s prostorem.

Letošní kolekce, představená v pátek 15.9. v prostorách technologického centra UMPRUM, nese název Myth 24 a bere inspiraci z mytologických kultur. Kolekce je celistvá, čítající 27 siluet a koncipovaná jako ready-to-wear. Stejně jako na MBPFW se i tady objevily průhledné sukně i topy (tip: Na jaro si sežeňte hezké spodní prádlo – bude totiž hodně vidět!).

Kromě toho jsme mohli zhlédnout i další charakteristické prvky, jako jsou vlastní dezény, autorské pleteniny a pestré barevné kombinace. Materiálovým složením byla kolekce velice rozmanitá, od jemných splývavých šifonů a tylů po těžké vlněné látky. Na pletené kousky jsme se moc těšili a i tentokrát působily velmi moderně i přes to, že by jim neodolala ani vaše babička. 

Barevná škála obsahovala klasickou bílou a černou, své místo si ale v kolekci obhájila i modrá, zelená a fialová. Barvy byly zvoleny tak, aby k sobě vzájemně ladily a kousky se mezi sebou daly kombinovat. Pro kolekci vznikl i unikátní print s geometrickými tvary, který všem kouskům lichotil.

Studio 3 v této prezentaci představilo také obuv, které byli při celkovém stylingu třešničkou na dortu a kromě toho také které jasně ukázaly, jakým směrem se toto kreativní trio vydává a co od nich můžeme čekat do budoucna.

Žofie Holá

Baví mě být kreativní a zajímám se o vše, co souvisí s estetikou. Móda ale rozhodně vede! Sdílím svůj styl na sociálních sítích, studuji business a starám se o jednu chlupatou potvoru (Haf). Jsem v zákulisí zákulisního Instagramu, no a teď pro vás i píšu. Připravte se na pořádnou dávku fashion contentu!

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *