Filmové a seriálové tipy od Honzy: Vražda Kuciaka, seriál Heartstopper a svět podle AI

Co jsem v poslední době viděl v kině a na streamovacích platformách? A co z toho byste měli rozhodně vidět i vy a co naopak můžete vynechat?

Ahsoka (minisérie, 2023) – Disney+

Nejsem velký fanoušek Star Wars, ale premiéra téhle série mi dala důvod dohnat resty s touto franšízou. Rosario Dawson naprosto perfektně ztělesňuje hlavní postavu, a přestože se vrhá rovnou do děje, je vše pochopitelné i pro ty, kteří nejsou zasvěcení do toto předchozího. Za mě velké překvapení bylo, že seriál byl zhlédnutelný i v kině a efekty stále vypadaly spot on.

Hodnocení: 7/10

Heartstopper (1. a 2. série, 2022-2023) – Netflix

Loni se mi seriál Heartstopper dařilo úspěšně ignorovat, letos už jsem ale této LGBTQ+ Netflix romanci neodolal. A jsem rád. Je to neskutečně jemný a citlivý kousek, pracující kromě hlavní dvojice úspěšně i s ansámblem vedlejších postav a jejich příběhy. Je to britské, je to milé a je to gay v nejlepším slova smyslu.

Hodnocení: 7/10

Heart of Stone (film, 2023) – Netflix

Akční špionážní film o světě vygenerovaném umělou inteligencí. Plejáda akčních scén po různých lokacích v Evropě, děj podle šablonky a nemastný neslaný výkon Gal Gadot i Jamieho Dornana. Netflix se nás znova snaží opít velkou akcí na místo toho, aby investoval do něčeho s pořádným dějem a hereckými výkony.

Hodnocení: 3/10

#annaismissing (film, 2023) – kino

Velké překvapení. Film o zmizelé influencerce, po níž pátrá holka, která si myslí, že má s jejím zmizením co dočinění její vlastní táta. Odvážný kousek od českých tvůrců seriálu #martyisdead, který si bravurně hraje s divákem a buduje atmosféru, kdy po celou dobu nevíte kdo, co ani jak. Občas to možná moc nasílu zkouší být severskou kriminálkou, ale je to moc fajn.

Hodnocení: 7/10

Shiva Baby (film, 2020) 

Zajímavý lehce autobiografický film herečky Rachel Sennott, který se odehrává kompletně na židovském pohřbu, respektive shivě, která je vlastně hororem na poli rodinných setkání. Z filmu je člověku stejně tak úzko, jako kdyby skutečně musel čelit dotazům všech neodbytných příbuzných, dějově to však lehce nudí.

Hodnocení: 6/10

Kuciak: Vražda novináře (film, 2020) – Netflix

Dokumentární must see, hlavně teď před slovenskými volbami a s vědomím toho, kam se ubírá evropská demokracie. Nebudu hodnotit číselně, ale dlouho mi z dokumentu (a k tomu true crime) nebylo tak úzko jako z filmu o Jánu Kuciakovi. Dobře udělané, jen za mě možná zbytečně v angličtině, kdy to úrovně mluvení některých aktérů jen podkopává.

Hodnocení: ?/10

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *