Jsme Anna a Stázka, potkaly jsme se přes Josi a natáčíme spolu podcast pro čtenáře a čtenářky V zákulisí.

Bylo by krásné, kdyby měl nějaký dramatický a hluboký příběh o tom, jak nás napadlo začít natáčet. O náhlém záchvěvu inspirace při sbírání lístků růží za měsíčního svitu, o poradě s Dalajlámou, o osvícení ve snu. Faktem ale je, že náš podcast takový dojemný příběh nemá. Náš podcast totiž vznikl nadáváním u kafe. Zrovna jsme se spolu vztekaly nad jiným podcastem a říkaly si to typický: „To bychom daly líp,” když v tom nás to napadlo. Co se přestat vztekat. Proč nadávat na cizí podcast, když můžeme jednoduše udělat vlastní? A nechat ostatní vztekat se nad námi.

Tak se zrodilo Jádro pudla. Snažíme se vytvářet podcast, který bychom my samy chtěly poslouchat. Povídat si o věcech, co nám přijdou zajímavý. Zkoušet nacházet jiné úhly pohledu. Překračovat i naše vlastní tabu. 

Většina témat, kterým se věnujeme, bohužel jádro pudla nemá. Když se o nich bavíváme v hospodě, narážíme na spoustu slepých cest a většinou se na nich nikdo neshodne. I tak ale má smysl se o nich minimálně bavit. Nebo poslouchat někoho, jak se o nich baví. Třeba nás. Na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Najdete nás na Spotify, brzo i na Apple podcasts i na Google podcasts.