7 důvodů, proč jsme jeli na dovolenou do resortu a s cestovkou

Naše poslední dovolená připomínala spíš dovču dvou důchodců než dobrodružství, na které v životě nezapomeneme. Letět k moři s cestovkou? A válet se celý týden v resortu?! Ne, nezbláznili jsme se. A až dočtete tenhle článek, budete chtít udělat to samé.

Letos na jaře jsme chtěli s přítelem vyrazit na opravdu romantickou dovolenou. Bez toho, aniž bychom museli shánět ubytování a dopisovat si s majiteli Airbnb bytů, řešit přejezdy mezi letištěm a centrem města, plánovat výlety, půjčovat auto, hledat cestu, ztrácet signál, vymýšlet jídlo… Zkrátka abychom si to užili ve velkém stylu. Plán: opalování, moře, válení, knížky, jídlo, drinky, sex…

A kdo jiný vám tohle splní lépe než… cestovní kancelář! Upřímně? Asi nikdo. Nevím, kde se v nás vzala ta praštěná nevraživost vůči týhle (za mě naprosto geniální) službě. Vlastně, asi vím. Můžou za to normies a nevychovaní Češi, kteří každoročně vyráží do Egypta, aby otravovali delegáta nesmyslnými dotazy a už na letišti nezapomněli udělat pořádný trapas.

Dominikánská republika, Zoetry Agua Punta Cana

Jenže v tom je právě ten rozdíl. Pokud se nechystáte odletět na sever Afriky do monstrózního hotelu s all inclusive za cca 10 tisíc, nemusíte na takové lidi vůbec narazit. Proto jsme věděli, že když vyrazíme s cestovkou do krásného resortu, bude to v pohodě.

Co v pohodě, bude to skvělé. A taky že bylo. Třeba proto, že…

… se o vás postarají od začátku až do konce. Nemusíte řešit letenky, pojištění, velikost kufru, transfer do hotelu, transfer z hotelu na letiště, výlety, půjčení auta, pojištění a tak dále.

… opravdu jediná – zdůrazňuji jediná – vaše starost za celý týden dovolené bude to, jestli si lehnete radši k bazénu, nebo k moři.

… když si vyberete krásný luxusní resort, budou vám drinky nosit až k lehátku. A vy ani nemusíte zvednout ruku.

… když budete chtít celý den jenom ležet, můžete. A bude to boží.

Dominikánská republika, Catalonia Royal Bavaro

… nic není problém a v hotelu se o vás budou starat jako o krále.

… budete potkávat samé hezké a milé lidi. A pokud si booknete adults only hotel, užijete si absolutní klid. Žádné křičení, skákaní, pištění, žádná hlasitá hudba ani debilní zumba ve 12 v hlavním bazénu.

… si odpočinete jako nikdy. Věřte mi.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *