10 věcí, které mi dělají radost: Albert Romanutti z Bert & Friends

Frontman kapely Bert & Friends Albert Romanutti je podle rádia Wave výstřední postavou domácího popu. O jeho popularitě svědčí vyprodané koncerty i nedávné spojení se Stavovským divadlem, kdy ho spolu s kapelou můžete vidět v představení Bakchantky. Co mu kromě těchto věcí dělá radost?

1. Každý den

Klavír místo snídaně mi slibuje dálky nesmírný. Pyžamo měním na úbor konkrétního dne. Jaký asi bude? Vyberu si kostým podle potřeby. Hmmm. Kam půjdu ven? Anebo zůstanu radši doma? Bachův Dobře temperovaný klavír to snad napoví. Lalala.

V druhé půlce skladby mám jasno. A bude to skvělé, řikám si „tešim se”.

2. Když potkám pejska

Vidím úsměv na tváři a říkám mu očima: „Dal by sis špekáčka, viď? Já taky.” Oni přesně ví, co je na světe dobrý. Povšimněte si, jak je každý pes jiný. Koho mi tenhle asi připomíná?

3. Korespondence

Když mi přijde zpráva, nebo email, ideálně když obsahuje nějakeho smajlíka. Můj oblíbenej je tenhle: :-). Není to krásné, dopisovat si s někým na dálku? Co když to píše někdo jiný?

4. Když už mi jede tramvaj

Poslechnu si písničku a když končí, vidím, že už v dáli jede… A ten vůz mě veze, a já se dívám na ta panoramata, co se promítají na okně. Nestíhám se divit, co si pro mne ten řidič*ka zase připravil*a. Wooooow jízda.

5. Rostlina

Co domov dělá domovem je nakonec to, co člověku pomáhá dýchat. Pokojovky. Doma mám například spoustu palem, se kterými se dělím o kohoutkovou vodu. I v sousedství je velmi mnoho rostlin. Člověk se jich ani nedopočítá.

6. Mapa

Mapa myšlenek mi říká, že už tady asi někdo byl.

7. Zájezd k moři

Koukáš se do dálky na horizont a dál už nemůžeš, protože bys musel letět, a to už by nebyl zájezd, ale výlet.

8. Když rozsvítím světlo

Absence lásky je absence světla. Vitamín B. Ohýnek. Večer.

9. Březen

Čekám tajně na své narozeniny, celý měsíc už nemůžu dospat. A řikám si, je to škoda, že mi je zase o rok víc. Au au, ne není, ha ha. Apríl.

10. Když jedu

Když řídím jakékoliv auto a navracím se večer do lůna pokoje, lampy, ulehám do postele, popřeji palmám dobrou noc a těsim se zas na zítra, Petrofe.

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *