Které trendy nás v roce 2020 bavily nejvíc?

Rok 2020 byl ve svém vlivu na módní průmysl velmi specifický – mola a přeplněné první řady přehlídek vyměnil social distancing a digitální kampaně, rozmanitý streetstyle nahradily teplákové soupravy a teplé ponožky. Které trendy uplynulého roku jsme si všichni zamilovali a nepřestanou nás bavit ani v roce 2021?

Teplákové soupravy

Největší trendem byly určitě již zmíněné teplákové soupravy všech střihů, barev a vzorů. Místo večerních šatů nebo padnoucích džínů jsme se všichni radši zabalili do příjemných a pohodlných teplákových materiálů. Největší boom zažila eco-friendly značka Pangaia, která se se svými barevnými soupravami stala hitem Instagramu.

Oversized

S časem stráveným doma jsme se přestali chtít soukat do vypasovaných kalhot a upnutých sukní nebo topů, namísto toho jsme si ještě víc oblíbili již populární oversized střih – ať už šlo o mikiny, trička nebo kalhoty, platilo heslo čím volnější, tím lepší.

Outdoorové oblečení

Jelikož jsme po většinu roku 2020 nemohli cestovat do exotických krajů, chodili jsme na túry alespoň po Česku. A proto také vzrostl zájem o sportovní a funkční oblečení. Mohli jsme pozorovat propojování high fashion s outdoorovými kousky a celkově zvýšený důraz na estetiku u sportovního oblečení – krásným příkladem je Nike ACG kolekce. Oblibě se ale těšily také značky jako Northface nebo tradiční Patagonia

zdroj fotografií: Instagram

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *