Svatba v Praze? Tohle jsou nejlepší místa pro váš den D

Svatbám na statku sice ještě úplně neodzvonilo, ale covid a rostoucí ceny energií nás poučili o tom, že svatební den opravdu nemusí stát statisíce a nemusíme na něj zvát stovky hostů. Svatba může totiž mít svoje kouzlo i ve městě a už vůbec nemusí být velkolepá a honosná. Vybrali jsme ty nejkrásnější místa v Praze, která se pro svatbu hodí naprosto dokonale.

Střecha Radost

Toužíte po svatbě s výhledem na celou Prahu? Není problém. Právě ze střechy Domu Radost budete mít centrum města jako na dlani. Vejde se sem až stovka lidí a navíc tady nebudete nikoho rušit, takže párty do ranních hodin zaručena. Bar tu samozřejmě je.

Atrium Žižkov

Tohle místo byste mezi žižkovskými činžáky nejspíš nečekali. Ale ono tu opravdu je a je krásné. Malý kostelíček s kouzelnou zahradou z jedné strany a útulnou kavárnou a dvorečkem z té druhé. Prostě ideální podmínky pro nejhezčí den vašeho života.

Město moře

Až 70 hostů můžete pozvat na váš den D do holešovického prostoru Město moře. Je tu vinotéka, výčep, kuchyňka a hodně cool industriální vybavení. Původní truhlárna se nachází v klidném vnitrobloku, a vy tak budete mít maximální soukromí a klid.

Artiséme

Rádi byste si řekli ano mezi kvetoucími stromy za zpěvu ptáků ve stínu staletého Platanu? V Artiséme to jde. A to i přesto, že jste přímo v centru Prahy. Můžete využít i zahradní lounge Sala Terrenu. Jeho interiér je kombinací původních barokních fresek a moderního designu. 

Altán Grébovka

Přímo uprostřed Havlíčkových sadů a s krásným výhledem – i tak může vypadat váš svatební den. Vejde se sem až tisíc hostů – pokud byste si chtěli pronajmout celý park. Připraveni jsou tu i na mokrou variantu. Obřad můžete mít buď v zahradě, nebo ve viničním altánu.

Fotografie: archiv prostor

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *