V práci s dealerkou diamantů Erikou Lori: Dokážu zprostředkovat prodej i za 100 milionů dolarů

Jak vypadá běžný den dealerky diamantů Eriky Lori? Kolik jsou za nejdražší kameny světa lidé ochotní zaplatit a proč nemůže prozradit, jaký je ten nejdražší, který má její firma Diamond Club v nabídce?

Erika Lori se po absolvování studia na Gemologickém institutu v izraelském Ramat Ganu stala takzvanou dealerkou diamantů a založila firmu Diamond Club. Ta se nespecializuje pouze na prodej investičních diamantů a šperků, ale poskytuje především poradenství.  

Čím vás diamanty tak fascinují?

Svými fenomenálními optickými vlastnostmi.  

Od koho a k jaké příležitosti jste dostala ten svůj první?

Můj první diamant jsem dostala od svého prvního muže k 20. narozeninám. Byl to malinký briliant 0,10 CT zasazený v přívěsku. Ze sentimentu ho schovávám dodneška, i když nemá valnou hodnotu.

Proč jste se rozhodla otevřít si podnikání právě s diamanty?

Diamanty a drahokamy mě fascinují a provázejí životem od dětství, takže to celkem přirozeně vyplynulo. Navíc můj první muž byl z Izraele, obchodoval s diamanty, šperky a luxusními hodinkami a já se vedle něho dlouhá léta učila, srovnávala, pozorovala a získávala kontakty a především důvěru. Bez ní se v tomto úzkém světě nemůžete pohybovat. Zásadní roli v obchodování s diamanty hrají dominantně Izraelci, Indové a Číňané.

Co vás na vaší práci nejvíce baví?

Baví mě obchod a taky fakt, že prodávám dokonalý produkt. A díky tomu, že prodávám diamanty, mám možnost se denně setkávat s výjimečnými lidmi a sdílet s nimi jejich výjimečné životní okamžiky.

Jak vůbec vypadá váš běžný den?

Jsem matka, manželka a podnikatelka. Takže vypadá asi úplně stejně jako běžný den každé zaměstnané ženy se dvěma dětmi. Ráno se všichni vypravíme do školy a do práce, ve své firmě mám pak šichtu č. 1 a po návratu z práce mám šichtu č. 2 doma. Praní, vaření, uklízení a tak. Ale občas, protože mám úžasného trpělivého manžela, můžu odjet na veletrh či konferenci do zahraničí, a to jsem pak na pár dnů 100% business woman a dobíjím baterky i pracovní inspiraci. To má pak ten můj den úplně jiný rozměr.

Kolik jsou lidé ochotní utratit za diamantové šperky?

To je opravdu různé. Pro někoho je strop 50 tisíc korun a pro někoho jiného pět milionů. Jde hlavně o to, kolik kdo chce do sebe či do svých blízkých zrovna investovat.

Jaký je ten vůbec nejdražší, jež nabízíte?

Díky praxi a kontaktům na všechny světové burzy vám mohu zprostředkovat prodej diamantu klidně za 100 milonů dolarů. Ale u obchodů s vysokou hodnotou je velice náročná samotná realizace a jde především o bezpečný převod a zajištění bezpečného předání diamantu. Proto zpravidla řeším obchody do výše 250 tisíc dolarů. Hodnotu diamantů, které držím skladem, ale z bezpečnostních důvodů uvádět nebudu.  

Komu diamanty „dealujete“?

Opět to je velice různé. Jsou to privátní klienti i velké korporátní firmy.

Čím je výjimečné zboží, které nabízíte, oproti konkurenci?

Protože jsem výhradně zaměřena na privátní prodej a individuální přístup a prodávám top kvalitu. Každý diamant a šperk, který prodávám, osobně zkontroluji, a proto si stojím za jeho kvalitou. Dbám na maximální transparentnost každého obchodu. Proto se ke mně klienti vracejí.   

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *