Kam v Praze na bao? 6 míst, kde vám naservírují asijské mini burgery

Bao – asijský mini burger, houstička, říkejte tomu, jak chcete, to je vlastně jedno. Jestli jste tuhle boží pochoutku ještě neochutnali, okamžitě to napravte. A pokud je milujete, tady jsou tipy, kde si je můžete dát i v Praze.

Dian

Nejlepší bao v Praze mají rozhodně v asijské restauraci Dian. Nabídka se tu často mění, a tak můžete ochutnat třeba vege verzi s tofu. Za mě je ale rozhodně největší pecka varianta se smaženým kuřetem.

Bao okno

Přímo na ulici Milady Horákové 29 na Letné nedávno vznikla tahle bomba – Bao okno. Mají tady v nabídce dva druhy – s vepřovým, nebo s tofu. Na výběr z omáček hoisin nebo chilli.

Bánh Mì Makers

I když tu v nabídce mají hlavně bagety, kromě asijských bestsellerů si tu můžete dát právě i bao. Mají sice jen jeden druh, ale to vůbec nevadí. Je totiž boží! Plní je tu karamelizovaným bůčkem, nakládanou zeleninou, křupavou cibulkou a koriandrem.

Tamarind Tree

Tady mají v nabídce knedlíčky všech druhů a velikostí, takže nesmějí chybět ani bao buns. Vychutnat si je tu můžete aktuálně ve třech variacích: Pork bun neboli bůčkové nebe, Malajský kachní bun a nebo Char Siu bun.

nhaha i hanh

V oblíbeném asijském bistru, jehož název v překladu znamená Dům u dvou cibulí, nesmí bao samozřejmě chybět. Připravují ho tu ve variantě s bůčkem a vajíčkem. A nebo si dejte tahle rozkošná bao prasátka s vepřovým, nudlemi a vajíčkem.

Cà Phê Cổ

I v této vinohradské restauraci / kavárně si připravují domácí buny. Bánh Bao Kho Tàu je knedlík plněný karamelizovaným bůčkem a svým tvarem má připomínat čínský zlatý ingot. Kromě bůčkové varianty mají i vepřové nebo tofu.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *