Big Brother 2023: Co o něm víme a jací jsou účastníci?

Vítězové Love Islandu se sotva stihli vrátit z Kanárských ostrovů a na Voyo už začíná nová reality show. Jaký byl první díl Big Brother Československo a co říkáme na soutěžící?

O čem to je?

16 soutěžících se v rámci sociálního experimentu na několik týdnů přestěhuje do domu Velkého Bratra v Bulharsku. Vilu nesmí opustit, nemají žádnou komunikaci s vnějším světem (ani s moderátorem) a společně budou čelit výzvám a úkolům. Základní pravidlo ale zní jasně: Co řekne Velký Bratr, to platí.

Show se vrací na obrazovky po 18 letech, ale ve zcela novém kabátě. A tentokrát se hraje o 2 a půl milionu korun! Každý týden je zvolen „pán domu“ o finálním osudu všech účastníků ale rozhodují diváci skrze aplikaci.

První díl?

První díl působil produkčně hodně amatérsky. Možná to bylo záběry, střihy, hlasem Bratra či outfity soutěžících, ale dojem to na nás neudělalo. Radost nám ale udělal moderátor, Míra Hejda, kterému formát očividně velmi sedí. Celkově jsme zvědavé na to, kam se show bude dál ubírat a jaká pravidla nám budou postupně odhalována. Každopádně tleskáme produkci za jejich LGBTQ+ pozitiv casting. Opilost účastníků už v prvním díle nám přišla na pohled spíš otravná…

– pozor spoliery –

Co říkáme na spolubydlící?

Josi: Obecně mě nikdo na první pohled moc nezaujal. Vůbec mi nesedla dikce a přístup, se kterým většina účastníků do vily přišla: „Jdu pro prachy, jdu vyhrát, jsem nejlepší.“ Ale možná za to může jen má neznalost show. Každopádně by Voyo nutně potřebovalo naujmout domovního stylistu!

Andrej, 33

Josi: Při sledování prvního, Andrejova, medailonku, jsem měla velké nutkání show ve čtvrté minutě okamžitě vypnout. I am all here for sebevědomí, ale co je moc, to je moc. Později při rozřazování do týmů ale působil už více lidsky. Tak snad to byla jen póza do medailonku…
Kačka: Z medailonku mi nebyl moc sympatický – spousta falešně působícího sebevědomí. Ale během své tajné mise s Katrin mi dokázal změnit názor a nakonec se (zatím) ukázal být docela fajn. 

Katrin, 24

Josi: První žena ve vile mě absolutně leze na nervy, a to hned od prvního dílu. Její panovačnost při rozdělování lidí do týmů a neustálá potřeba být vidět a být nahlas vůbec není pro mě.
Kačka: Katrin je vážně roztomilá a že je vojačka bych si určitě netipla. Vypadá to, že není přehnaně soutěživá, při plnění mise se snažila primárně být milá (což je v první den show asi docela logické). 

Barbara, 36

J: Moderátorka Barbara je trošku přeafektovaná, ale ve výsledku byla ve vile jdnou z nejsympatičtějších. Sama přiznává, že si jde pro peníze a nesnáší nepořádek a idioty – slyším drama?
K: Z medailonku jsem si nebyla moc jistá, ale v roli uvítacího výboru mě bavila a vypadá to, že ostatním soutěžícím se líbí. A její paměť na jména je obdivuhodná, rychle se z ní stalo “pojidlo” skupiny.

Stanislav, 27

J: Bizár, bizár, bizár. Kdybych měla s tímhle člověkem být ve vile, tak mi asi praskne hlava. Možná je to ale jenom tím, že narozdíl od Standy nemám magistra ze zábavy…
K: Tak to opravdu není moje krevní skupina. Jsem zvědavá, co na něj budou říkat ostatní. 

Vít, 25

J: Vítek je vtipná postavička a určitě se postará o zábavu. Sice je vidět, že si z celého pořadu dělají srandu, alespoň jim ale jejich sebevědomí věřím a nepůsobí pře-afektovaně. A narozdíl od Andreje si myslím, že Vítek budou určitě silným hráčem.
K: I LOVE THEM. Konečně někdo, o kom s jistotou můžu říct, že s nimi bude sranda. Bezprostřední a zdá se, že se neberou příliš vážně. A jejich smích i hlášky mě fakt baví.

Tereza. 27

J: Kdybych já čelila stejné otázce jako soutěžící v prvním díle, moje odpověď by byla Tereza. Za mě stoprocentně nejmíň sympatická osoba v celé vile. Dost možná bude důvodem proč nedokoukám ani první týden.
K: Má docela attitude but I’m here for it. Ve vile by to mohla být docela sranda. A nebo to bude totální buzzkill.

Soňa, 28

J: Televizní moderátorka Soňa je sluníčko a její milou osobnost jí věřím. Uvídíme, jestli to bude výhoda, nebo ne.
K: Moc sympatická, ale pro účely reality show trochu nemastná neslaná.

František, ?

J: Osobní trenér Franta vypadá, že si možná spletl Big Brother s Love Islandem, vzheldem k tomu, že celý medailonek mluvil jen o tom, jaká by měla být jeho žena.
K: Z prvního dílu toho moc poznat nebylo, zatím relativně v pohodě, čas ukáže.

David, 37

J: David nebo Markus Revolta?Zachránil jsem lidi před obezitou a vedu firmy.“ LOL.
K: Taky ho v prvním díle nebylo moc vidět, ale ze dvou trenérů za mě asi ten sympatičtější.

Karolína, ?

J: Bývalá striptérka připomíná osudem Daisy Lee – taky jí změnil život výlet do Jižní Ameriky. No uvidíme, moc dlouho jí nedávám.
K: Zajímavý člověk, baví mě ta neobvyklá životní cesta. Jsem zvědavá, jak si bude rozumět s ostatními.

Ella, 38

J: Nemastnost, neslanost, ale vypadá sympaticky a slušelo jí to.
K: Upřímně, z medailonku se nemáme moc od čeho odpíchnout a během celého dílu ji taky moc vidět nebylo. Uvidíme, co nám ukáže.

Roland, 43

J: Myslivec Roland je můj totální fave. Vypadá totálně vychillovaně a jeho vyšší věk mu podle mě bude hrát do karet. Nepůsobí jako člověk, co by šel do reality show a líbí se mi, že ačkoliv se přihlásil na párty tak to i tak nepassnul a jde to zkusit.
K: Roland mě baví, docela pohodář a jsem zvědavá na jeho soužití s mladšími spolubydlícími.

Kristýna, 26

J: Nejdřív mi přišla docela v pohodě, ale co předvedla na konci dílu při odchodu Zoe mě přesvědčilo o opaku. Za mě ne.
K: Člověk na správném místě, myslím si, že s ní bude zábava. Občas trochu “too much” ale k reality show se to hodí. 

Petra, ?

J: Intenzivní, ale vlastně milá, líbí se mi její nadšení do všeho.
K: Myslím si, že bude v domě taková cool máma. Působí mile, ale už z první volby ostatních soutěžících je evidentní, že na vkus některých kolegů to trochu přepískla s energií. 

Tarik, 22

J: Mladý Brňák ve vile asi moc dlouho nevydrží. I když s ním za tu krátkou dobu bude asi velká sranda.
K: Sympaťák. Že je nejmladší je na něm vidět a troufám si tvrdit, Že co do strategie to nebude nejsilnější hráč.

Zoe, ?

J: Zoe sleduju na Instagramu už dlouho a její příchod mi udělal velkou radost. Je mi moc sympatická a podle mě se postará i o skvělé reality show drama.
K: Totální osobnost, ten outfit ve kterém přišla do vily byl skvělý! Některým pánům ve vile evidentně trochu leží v žaludku, I wonder why.

Všechny soudíme jen na základě našich dojmů z jejich účasti v reality show. Foto: Voyo 

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *