Tip na víkend: do Zlína na módní akci Fashion event dotek

Pokud ještě nemáte víkendové plány, zbystřete. V sobotu 22. října pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně jubilejní 10. ročník charitativního módního eventu. Na co se můžete těšit?

Letošní ročník podporuje Alianci žen s rakovinou prsu a společně šíří povědomí o této nemoci a její prevenci. Proto se pořádá v říjnu – zapojí se tak do celosvětově probíhajícího růžového října, který je věnovaný právě prevenci rakoviny prsu. 

Fashion event dotek si pro nás připravil celodenní program – těšit se můžete na přednášky, kreativní workshopy, samotnou přehlídku a celý večer završí afterparty.

Workshopy

Dopoledne můžete navštívit kreativní workshop v galerii G18 O recyklaci obuvi se dozvíte od Ženi Grygorieva, vyrobit kytku si můžete s Kytku do bytku.

Fashiontalks

Odpoledne se v kulturním centru Alternativa uskuteční přednášky odborníků z módního odvětví. O svých zkušenostech promluví streetstyle fotograf, stylista a autor knihy Because of Fashion Kuba Feranec, Katarina Mydliarova, která tvoří digitální módu, či nákupčí Daniel Klíma. Všechny přednášky budou volně přístupné.

Přečtěte si, co dělá Kubovi Ferancovi radost!

Módní přehlídka

Vrcholem programu je módní přehlídka konající se v 44. budově areálu Svit. Představí se studenti z ateliéru Designu oděvu Fakulty multimediálních komunikací ve Zlíně, návrháři jako Kristýna Lovas Šenkýřová, Šárka Zejdová nebo STUDIO3. 

Charitativní aukce

Charitativní aukce volně naváže na přehlídku. Dražit se budou designerské kousky věnované studenty z ateliérů Designu oděvu, Designu skla či Průmyslového designu. Další kousky věnoval i obchod Lula Vintage a značka Lull Loungwear. Výtěžek poputuje přímo Alianci žen s rakovinou prsu.

Afterparty

Afterpartyse bude odehrávat ve SKLEPě 33, těšit se můžete na techno a live sety od DJ, jako je Fitness3200, Rainer, VDRT, Lemon without taste nebo DJ Dva prsty (@monosluchu). Vstupenky se kupují samostatně a akce bude probíhat od 21 do 2 hodin ráno.

Všechny vstupenky zakoupíte na GoOut.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *