Tip na víkend: akrobaticko-taneční představení o ženských vzorech od Losers Cirque Company

Vystoupení Losers Cirque Company je vždycky velkým zážitkem. Tentokrát uvádí představení Žena, růže, píseň, kost a představují čtyři ženy, čtyři ikonické postavy, čtyři vzory: Fridu Kahlo, Madonnu, babičku a trenérku.

Svět se s neuvěřitelnou dynamikou proměňuje. Není jednoduché v něm najít svou životní cestu, svoje pevné místo a uspořádat si vztahy. Je nutné adaptovat se na nové situace novými přístupy. Budovat si svoje vlastní hodnotové žebříčky, rozhodovat se podle svých vlastních kritérií a pravidel. Obzvlášť, když jste žena. A právě v těchto chvílích nám pomůže k někomu vzhlížet a někým se inspirovat.

Právě inspirace žen ženami je hlavním tématem nového představení z dílny Losers Cirque Company. Každá z aktérek (Martina Illichová, Kristýna Stránská, Ivona Szantová a Šárka Tětěruková) vypráví, co v životě inspiruje jí, co obdivuje, co jí fascinuje a co jí pomáhá se na své cestě životem zorientovat.

V choreografii Jindřicha Panského poté každá ztvárnila jednu inspirativní ženu dle vlastního výběru: Fridu Kahlo, Madonnu, babičku a trenérku, a to hned ve čtyřech žánrech: nonverbálním divadle, tanci, akrobacii a gymnastice.

„Bylo strašně zajímavé dávat představení dohromady a rozvíjet ho. Známe se sice všichni dost dlouho, pravidelně spolu vystupujeme a trávíme spolu dost času, ale poznali jsme se zas trochu jinak. Myslím, že každý z nás prostřednictvím té role poznal i kus sebe,” říká choreograf představení a člen Losers Cirque Company Jindřich Panský. „Doufám, že se v jednotlivých rolích poznají i sami diváci,” dodává.

foto: Vítěslav Ramba

Představení Losers Cirque Company se psaným slovem těžce popisuje, věřte nám ale, že jde o jedinečný zážitek, na který dlouho nezapomenete. Všechny informace o představení a termíny najdete zde.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *