Mužem pyšnícím se nejvýznamnějším oceněním ve světě architektury se stal anglický architekt David Chipperfield. Odborná porota ocenila především jeho nadčasový a moderní styl, který čelí klimatické krizi. Mezi jeho nejznáměnšjí projekty patří rekonstrukce německého Neues Museum v Berlíně, mexické Museo Jumex nebo moderní galerie The Hepworth v britském Wakefieldu.
David Chipperfield se narodil v Londýně v roce 1953, studoval na Architectural Association School of Architecture a poté pokračoval v práci pro několik prestižních firem včetně Marlborough Appleyard a Norman Foster Associates. V roce 1985 zahájil svou vlastní praxi pod značkou David Chipperfield Architects.
Signifikantní je především jeho jedinečný přístup k architektuře, který kombinuje tradiční a současné prvky. Jeho stavby se vyznačují elegancí, zdrženlivostí, smyslem pro trvalost a detail. Ve svých projektech vzdoruje klimatickým změnám a zasluhuje se o oživení měst.
David Chipperfield se podílel na projektech zahrnujících četná muzea, galerie a kanceláře po celém světě, přičemž jeho stavby byly osmkrát nominovány na prestižní Stirlingovu cenu. Stojí za řadou ikonických budov a významných rekonstrukcí.
Jmenovat můžeme Turner Contemporary Gallery, která se řadí mezi přední britské galerie současného umění, Neues Museum v Berlíně nebo znovuzrození Royal Academy of Arts, Královské akademie umění v Londýně. Podílel se také na několika významných projektech v Číně včetně Čínské univerzity v Hong Kongu. Stojí mimo jiné za rekonstrukcí Procuratie Vecchie, nejstarší ze tří budov lemující náměstí sv. Marka v Benátkách.
Kromě Pritzkerovy ceny je držitelem několika dalších ocenění a vyznamenání včetně královské zlaté medaile RIBA v roce 2010, ceny Mies van der Rohe v roce 2011 a Praemium Imperiale za architekturu Japonské umělecké asociace v roce 2013.