Erotika v letadle: Jaké hračky projdou přes letištní kontrolu?

Máloco umí zkazit první den dovolené tak jako zdlouhavé problémy při letištní kontrole. Pokud s vámi kromě partnera cestuje i vibrátor, nejspíš si od něj slibujete potěšení v soukromí hotelového pokoje, a ne veřejný trapas v odbavovací hale. Jak tedy bez problému projít letištní kontrolou?

Smí erotické pomůcky do letadla?

Jak správně letět do zahraničí s erotickou hračkou, se na webu letiště zpravidla nedočtete – a co teprve, když si do zavazadla chcete přibalit pomůcky i něco ostřejšího… Spíš než oficiální doporučení kolují internetem úsměvné příběhy těch, kdo metodou pokus-omyl riskli přepravu erotické hračky po svém… a poté si „užili” extra důkladnou bezpečnostní prohlídku. Jak nedopadnout stejně?

Podle tuzemského průzkumu provedeného e-shopem YOO.cz používá erotické pomůcky při masturbaci asi pětina žen. Třetina mužů je má zase ráda pro zpestření partnerského sexu. Pokud k těmto skupinám patříte, není divu, že vás možná napadlo vylepšit si letní dovolenou právě přibalením některé z nich.

Horké chvilky, když kvůli vám evakuují lidi z letiště, protože váš vibrátor nápadně připomínal ruční granát (stalo se opravdu v Berlíně v roce 2018), ale nejspíš zažít nechcete – a nepříjemné mohou být i trapasy výrazně menšího rozsahu. Třeba když pracovníci letištní kontroly vytáhnou z vaší tašky obzvlášť realistický model penisu, který umí „tančit“ v pěti rytmech… a jeden z nich zrovna předvádí, protože jste z něj zapomněli vyndat tužkové baterie. Podobně choulostivý přešlap se vám ale může stát celkem snadno – dokonce i v případě, kdy si přepravní instrukce poctivě googlujete dopředu. Třeba webu Letiště Václava Havla totiž žádné konkrétní pokyny pro převoz sexuálních pomůcek nenajdete.

Generátor elektřiny se vysvětluje těžko… 

Chcete ze zahraničí přivézt nejen cestovatelské, ale i BDSM zážitky? Asi vás nepřekvapí, že pouta spadají mezi zakázané předměty, které do kabinového zavazadla určitě nepatří. Komplikace vám mohou přivodit ale i sofistikovanější postelové koníčky: třeba záliba v hrátkách s elektřinou. „Dostala jsem k narozeninám sadu na elektro sex, tak jsem si ji přibalila na dovolenou do Egypta, že ji tam vyzkouším. Součástí byl i kufřík s generátorem elektrického proudu – to je krabička s různými drátky a tlačítky, u které by vám asi většina lidí nevěřila, že jste to pořídili v sexshopu,“ vzpomíná Češka, která si přála zůstat v anonymitě. „Vysvětlování, že tím nechci odpálit nějakou bombu, bylo docela velké zdržení,“ doplňuje. 

S umělým penisem do Indie? To sotva

Než vůbec začnete řešit, které „vrnítko” si vezmete za hranice, prověřte si, jak se k erotickým hračkám staví cílová destinace vašeho letu. V řadě asijských zemí vám celníci vibrátor nemilosrdně zabaví, protože ho tamní zákony chápou jako obscénní předmět. Na takováto striktní pravidla můžete narazit třeba i na Maledivách, které platí za oblíbený líbánkový ráj, vždy si proto předem ověřte aktuálně platné normy. Rozhodovat může paradoxně i tvar pomůcky – zatímco masážní hlavici do Indie provezete snadno, s dildem falického tvaru rozhodně nepochodíte (vyzkoušeno za vás). 

Můžete tu věc zapnout?

Věděli jste, že vás při letištní kontrole mohou pracovníci požádat, abyste před nimi elektroniku zapnuli a vypnuli – především z toho důvodu, aby se nejednalo o atrapu, ve které se ukrývá něco nebezpečného? Splnit takový pokyn může být u masturbátoru výrazně choulostivější než třeba u tabletu… Pokud si od sexuálních pomůcek slibujete nezapomenutelné zážitky z jiného, výrazně příjemnějšího soudku, vyplatí se udělat vše proto, abyste je uváděli do provozu opravdu až po příletu. Pak bude mít vaše dovolená ty správné „good vibes” – v obou slova smyslech.

Letiště mlčí…

S trochou nadsázky lze říct, že je jednodušší brát si na dovolenou akumulátorovou vrtačku, kajak nebo koule na petanque – u těch se na pár kliknutí přesně dozvíte, kam s nimi. O hračkách pro dospělé Letiště Praha mlčí, nezbývá tedy, než se spokojit s obecnými pokyny pro elektroniku. Jestli vás polévá horko při představě, že budete do samostatného boxu na pojízdný pás dávat nejen notebook a foťák, ale taky váš stimulátor G-bodu, nemusíte se bát.

Důvodem, proč většinu běžné elektroniky automaticky dáváme do příručního zavazadla, je především její křehkost, kvůli níž by cestu v odbaveném kufru nemusela přežít. Povinnost přepravovat vibrátor výhradně na palubě letadla naštěstí nemáte. Směle si ho proto schovejte do zavazadla, které necháte odbavit. Pro vibrující hračky platí úplně stejná pravidla jako třeba pro holicí strojek nebo sonický zubní kartáček. Co si tedy pohlídat? 

Pozor na vrnící kufr

Především máte povinnost zkontrolovat, že výkon vestavěné lithiové baterie nepřesahuje 100 Wh, a zajistit, že se vám zařízení během letu samo nezapne. U pomůcek, ve kterých slastné vibrace pohánějí jednorázové vyměnitelné baterky, tenhle úkol splníte snadno – zkrátka je ze zařízení vyndáte. Pokud si nové nechcete kupovat až na místě, měli byste je z domova přepravit výhradně v kabinovém zavazadle (a nikdo nemusí vědět, co s nimi hodláte dělat). Máte-li problém dodržet váhový limit odbavovaného zavazadla, uložte si erotickou hračku na úplné dno kufru. Když budete nuceni honem honem hledat, jak zavazadlu odlehčit, nevypadne na vás před frontou cestujících vaše obří dildo… 

Za podklady děkujeme Addicts a Yoo.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *