Nevíte, kam na procházku? Poradí vám Mapamátky

Cestovat teď můžeme jen na velmi omezeném prostoru. Nám Pražanům to ale vůbec nevadí, protože parta studentů spustila skvělý projekt Mapamátky. Poradí vám, kam se vydat na tematickou procházku po matičce Praze.

Tento chytrý a milý projekt vytvořili studenti Arts managementu v rámci předmětů Projektový management v umělecké sféře a Animace kulturního dědictví. Mapamátky mapují nejznámější a nejdůležitější památky Prahy a mají za cíl oživovat pražské architektonické dědictví.

Jedna trasa = jedno téma

Web mapamatky.cz funguje od začátku prosince a nabízí zatím čtyři trasy po Praze. Vybírat můžete z trasy filmové, literární, brutalistní a prázdné. Všimli jste si někdy, kolik krásných domů v Praze má opadanou omítku a prázdná okna? Pokud ne, zkuste právě poslední jmenovanou trasu.

„Chtěli bychom, aby architektura v Praze byla lidem prezentována v souvislostech a aby jim bylo umožněno najít její krásu. Proto mají jednotlivé trasy různá témata, aby si mohl každý najít to svoje,“ říká jedna z autorek projektu Marie Zákostelecká.

Do budoucna je v plánu přidávat další trasy a poskytnout lidem příležitost objevovat stále více zajímavých míst a domů. Při výběru trasy se vám zobrazí přehledná mapa, která vás k jednotlivým památkám navede.

Projekt Mapamátky je ideální způsob, jak poznat Prahu i bez průvodce a ve vlastním tempu. Všechny procházky trvají jednu až dvě hodiny. Takže stáhněte mapu, vyberte trasu a vyrazte na procházku.

Hotel Intercontinental, brutalistní trasa

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *