Lokální návrháři nelení! Kdo představuje novou kolekci?

Jen před pár týdny proběhl Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který jako by lokální návrháře ještě více namotivoval. Kdo představil v posledních dnech nové kolekce na letošní jaro a léto?

Barvy Martina Kohouta

V módnou nepolíbených prostorách MaxSpace představil Martin Kohout kolekci inspirovanou pohádkou Alenka v říši divů. Celý prostor pokrývaly modrou barvou pomalované plachty na nichž Martin pracoval 4 měsíce. V kolekci nechyběly Kohoutovy typické objemné šaty, romantické tyly a květinové doplňky. Hřebem přehlídky podle nás rozhodně byly štrasové šaty až na zem!

Když se v dílně Port of Stars prolne romantika s minimalismem

Éterická lokální módní značka Port of Stars přichází na léto s novou kolekcí Play it. V kolekci zdůrazňuje optimismus a mladickou nebojácnost, nechybí v ní klasické šaty, kimona či sukně a topy. Všechny látky jsou přírodní a modely jsou ručně vyrobené. Investujte letos v létě do kousků, které nikdy nevyjdou z módy! #SlowFashion

Vílí kolekce Venduly Šulanové

Vendula Šulanová představila 12. května novou kolekci na jaro a léto 2022 v prostorách moderního koncept storu Qurated. Mini-kolekce je tvořena z modelů z přírodních materiálů, například denimu s nepravidelnou vazbou, viskózy, krajky a hedvábí. Vendula představila jak mini šaty s rafinovanými průstřihy, tak vzdušné volné šaty i moderní kostýmek: „Pečlivě vybírám materiály, které nestárnou a které lze nosit nejen na speciální příležitosti. Luxus je každodenní záležitost,” komentuje Vendula.

Pocta Ukrajině od La Femme Mimi

Návrhářka Mimi Lan tvořící pod značkou La Femme Mimi věnuje novou kolekci své rodové linii, zároveň kolekce však adoruje sílu žen z Ukrajiny a tamní folklor. Celá suma z prodeje a polovina půjčovného poputuje na účet humanitární pomoci na jejím území. „Nápad vznikl již před dvěma lety, kdy jsem dostala první kousek Světlany. Když byla u rodičů na Ukrajině, uklízela byt po babičce a našla tento krásný lněný ubrus s ručně vyšívaným monogramem. Rozhodla jsem se z něj vytvořit moderní šaty inspirované zástěrkou se zapínaným vzadu na mašli,“ uvádí Mimi. Ready-to-wear linie pro sezonu SS22 sestává z oblíbených košil a košilokabátků z lnu, 100% bavlny, hedvábí či krajky a je k zakoupení v kamenném obchodě nebo online.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *