Z noční můry sladký sen. Jak jsem navštívila kadeřnictví Bomton

Patříte k těm, co objednání do kadeřnictví zarytě odkládají na neurčito? Při představě návštěvy delší než hodinu vám naskakuje husí kůže? Pak zbystřete. Studio Bomton vás totiž naučí návštěvy salonu milovat!

Těžký život blonďatých

Nikdy jsem nepatřila k těm, co mají hustou a zářivou hřívu, která potřebuje údržbu minimálně jednou měsíčně. Kadeřnictví mě spíš děsila, protože jsem se tam vždycky (navíc s notnou dávkou opovržení) dozvěděla to, co už dávno vím: moje vlasy jsou jemné, barva nijaká a konečky mrtvé. Heureka.

Proto se pro mě návštěva kadeřnického salonu stala spíše otravnou součástí péče o sebe sama a zpravidla stála moje kamarádky hodiny přemlouvání. Když už jsem se odhodlala, většinou jsem odcházela akorát smutná a navíc skoro na ježka. (Samozřejmě jen v mých očích, jinak to bylo pravděpodobně tak pět centimetrů.)

Naše Anička ale při vyprávění mých hororových kadeřnických příběhů projevila notnou dávku empatie a porozumění, načež mě poslala do studia Bomton. Že prý uvidím, jak to bude příjemný a jak budu spokojená! No nevím, ale šla jsem.

Na návštěvu do salonu

Studio Bomton se nachází uprostřed Václavského náměstí, v pasáži Jalta. Hned když jsem vešla, uvítala mě neuvěřitelně milá slečna, nabídla mi kávu a čaj a pomohla s odložením věcí (jako správná problémová stylistka jsem přišla vybavena obrovskou IKEA taškou). Poté se mě už ujala samotná kadeřnice Anna, která byla strašně milá a hlavně lidská. Moje přání bylo jediné: Udělejte s tím sakra něco!

Kadeřnice Anička se mnou ochotně prodiskutovala všechny možnosti, a nakonec jsme se dohodly, že oživíme můj stávající odstín (kdybych si vlasy začala ještě barvit, tak potěš koště) a dodáme vlasům lesk a potřebnou hydrataci.

Anna s ohledem na kvalitu vlasů zvolila přeliv, aby barva byla šetrně sjednocena po celých délkách. Přeliv byl hřejivě béžové barvy a vlasům opravdu dodal zdravý vzhled, navíc je nevyšťavil tak, jak by to udělala barva. A nejen, že vlasy byly vyživené na pohled a dotek, ale především do hloubky. Jak mě informovala Anička, je to tím, že přelivy od Redkenu totiž obsahují Bonding technologii, která vlasy ošetří a napomůže spojení přetrhaných vazeb vláken uvnitř vlasu. Prostě klasický VKVčka.

Potom jsme na 15 minut aplikovaly hydratační kúru Acidic Bonding Concentrate. Anička mi donesla kávu a neustále se zajímala, jestli něco nepotřebuju. Když ale viděla, že po dlouhém dni ztěžka držím víka, nechala mě v klidu relaxovat v pohodlném křesla a tichém salonu.

Nakonec jsme vlasy do hladka vyfoukaly. Dozvěděla jsem se taky, že kulma je o dost horší než žehlička (aha?!). Při finálním stylingu jsme ke kořínkům daly Dark Volume Powder značky Sachajuan, do délek a konců arganový olej Original Treatment značky Morrocanoil. To je mimochodem můj holy grail a doporučuju ho všema dvaceti!

Olej je k zakoupení i rovnou v salonu.

Když svitne naděje

A proč to všechno píšu? Produkty popisuju proto, abyste mně podobní, kdo se salonů bojíte, věděli, o co přesně si třeba příště říct. A celou zkušenost vyprávím proto, abyste věřili, že návštěva kadeřnického salonu může být radost a relax i pro nás, co nemáme vlasy jak z reklamy. Fakt, čestný skautský!

Moc děkuju studiu Bomton za pozvání a péči. #gifted

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

1 komentář

  1. […] Přečtěte si o naší návštěvě kadeřnického salonu Bomton! […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *