V zákulisí s queer zpěvačkou a hudebnicí Tezou

Tereza Lavičková alias Teza vydává elektro popový debutový singl Colors, který složila se svou bývalou partnerkou DJkou Elskë. Vypráví o odvaze, přijetí sebe sama, coming outu a cestě za pochopením vlastní identity. Je také předzvěstí studiového alba For All the Women I’ve Ever Loved, které zpěvačka plánuje vydat přesně za rok.

Osm let působila Tereza v kapele, na české hudební scéně jí však chyběl jakýkoliv vzor hrdé queer ženy. Tak se jí stala ona sama. Tereza, s novým uměleckým jménem Teza, se rozhodla využít svůj hlas k tomu, aby sdílela svou zkušenost a vytvořila platformu pro další queer lidi, kteří mohou najít útočiště v jejích textech. Nechte se od Terezy pozvat do zákulisí.

Jak začínáš svůj den? 

Nejsem úplně ranní člověk, takže většinou zaspím a nestíhám. Můj den tedy začíná úprkem. 

Co je největší benefit tvojí práce?

Kreativita, kterou si člověk nenechává pro sebe. Nejvzácnější ale je to, že skrze hudbu můžu promluvat k lidem, jejich emocím a být jim blíž. Já se často skrze hudbu léčím, raduji, brečím, a proto je podle mě na mojí práci nejkrásnější pocit, že tohle dělá má hudba pro druhé. Strop blaha pro mě je, když za mnou někdo přijde a řekne mi, že mu moje hudba pomohla. 

Co bys nikdy nesdílela na sociálních sítích?

Paradoxně je spoustu intimního v mých písničkách, takže jestli mě chce někdo poznat, stačí poslouchat. Takže nevím jestli vlastně je něco, co bych nesdílela, protože v podstatě stejně už sdílím všechno, jen jinak. (smích)

Čí plus 1 bys chtěla být?

Mám docela velký crush na Gal Gadot, je úplně uhrančivá. Takže být aspoň chvíli v její přítomnosti by byl dream come true.

Co obvykle obědváš?

Ráda jím jednu věc pořád dokola, protože pak přesně vím, na co se těšit. V mém jídelníčku se tedy opakuje jen pár receptů – momentálně jsem zaseklá na zapečených bramborách.

Čeho se bojíš? 

Vlastních chyb a samoty.

Co o tobě moc lidí neví?

Že se cítím doma víc ve vodě než na souši. Až na to bude čas, odstěhuju se k oceánu a stane se ze mě instruktorka potápění. 

Jak řešíš svoje bad days?

Těžko, ale většinou pomáhá hudba a přátelé. I když se mi nechce a nejraději bych se vsákla do pohovky, snažím se někomu zavolat, nebo si poslechnout něco, u čeho se vybrečím či co mě naopak nakopne. Momentálně je to Beyoncé – Break My Soul.

Kdo je tvoje pravá ruka?

Můj kalendář, bez něj bych se vůbec nezvládla zorganizovat. 

Co uděláš jako poslední, než jdeš spát?

Dám si sprchu a vyčistím si zuby při poslechu mého oblíbeného playlistu.

foto: Katerina Fialova

V zákulisí, nebo na pódiu? 

V zákulisí.

Ráno, nebo večer?

Večer.

Zvát, nebo se nechat pozvat?

Nechat se pozvat.

Hodně, nebo málo?

Hodně.

Experiment, nebo klasika?

Experiment.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *