Prostě kouzelná. Tohle jsou nejkrásnější místa roku 2022 podle Amazing Places

Cestovatelský projekt Amazing Places každoročně oceňuje nejkouzelnější místa nejen z České republiky. V roce 2022 navíc přibylo velké množství krásných míst, a rozhodování o udělení prestižního ocenění tak bylo letos o to náročnější. Vítězové se vyhlašovali napříč Českem, Slovenskem, Rakouskem a Itálií. 

„Každý z oceněných a vítězů jednotlivých kategorií Amazing Places si zaslouží naše velké uznání. Nejen proto, že získal tuto prestižní cenu, ale především z důvodu, že přečkal prakticky tři po sobě jdoucí roky plné různých úskalí; od covidových omezení po letošní obrovskou inflaci,“ komentoval průběh ročníku 2022 Petr Kotík, zakladatel Amazing Places. 

O oceněných rozhoduje tým Amazing Places formou hlasování. Celý rok totiž jednotlivé majitele a provozovatele ubytovacích míst navštěvují a mají příležitost jejich přístup a rozvoj pravidelně sledovat. Podle slov managing directora Václava Vítka se letos hodnotila nejen tradiční kritéria: „Zaměřili jsme se především na kvalitu služeb, udržitelnost projektů a také aktivní přístup k vlastní propagaci a kontakt s klientelou.“

Absolutním vítěz Nejkouzelnějších míst roku 2022: Pětihvězdičkový hotel Chateau Mcely 

„Jsou vzorem pro všechny, kteří podnikají v hospitality, a myslí to s podnikáním v tomto oboru vážně. Důraz na preciznost a kvalitu služeb jsme na takové úrovni zatím v Česku neviděli. Rovněž smysl pro udržitelnost tu není jen prázdným heslem,“ ocenil vítěze Petr Kotík.

Uvolněte se ve voňavých lázních, usínejte v těch nejlepších pokojích, vstupte do gastro nebe v restauraci Piano Nobile a nechte se hýčkat velmi přátelským personálem. Styl a servis jedinečného zámku je známý po celé zemi. Každý ze mcelských pokojů má vlastní styl i jméno. První patro je přehlídkou světadílů, ve druhém najdete pokoje pojmenované po jednotlivých měsících. Všechny mají krásný výhled do okolní přírody anglického parku a Svatojiřského lesa.

V zámeckých lázní vás zaujme maková hypnóza, zřejmě jediná svého druhu na světě, která zanechá hladkou pleť a navodí hluboký spánek. Za bezchybnými službami stojí stejně perfektní personál, jež vám dá pocit, že jste nejdůležitějšími hosty. Zámeček obklopuje velký anglický park s dostatkem místa i pro malé sportovní turnaje. Okolní les přímo vyzývá k procházkám, běhání, projížďkám na kole nebo houbaření.

A další vítězové?

Design & Architektura: Ambassador Wine Club ReBorn

Svatební místo: Statek Oblík

Nejkrásnější prázdninový resort v Česku: Hotel Královka

Glamping:

Hidden Retreat – Hidden Retreat – kouzelné místo | Amazing Places

Útulnoff – Útulnoff – kouzelné místo | Amazing Places

Písník – Písník – kouzelné místo | Amazing Places

Chalupy:

Chata Libeč – Chata Libeč – kouzelné místo | Amazing Places

Chalupa Tříč – Chalupa Tříč – kouzelné místo | Amazing Places

Na Škole – Na Škole – kouzelné místo | Amazing Places

Roubenky:

Cimra Bude – Cimra Bude – kouzelné místo | Amazing Places

Roubenka Štěpánka – Roubenka Štěpánka – kouzelné místo | Amazing Places

Roubenka U babi – Roubenka U Babi – kouzelné místo | Amazing Places

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *