Sex na prvním rande? Častější, než si myslíte. Spousta z nás nechce ztrácet čas

Asi je vám jasné, že pravidlo sex až po svatbě není úplně běžné u většiny společnosti. Názory na první sex se ale i tak různí. Někdo má pravidlo po třetí schůzce, někdo do toho práskne hned, protože proč čekat, že ano… A možná vás to překvapí, ale takových nedočkavců je mezi randícími celá polovina. Co je k tomu vede?

Podle mnoha odborníků neexistuje něco jako univerzální „správný čas“ na první sex s novým partnerem. „Zatímco někdo potřebuje vnímat intimní kontakt jako důkaz vzájemné důvěry, pro jiného může být čistě praktickým testem kompatibility. Obavy typu ‚už mě nebude chtít, když se poddám moc rychle‘ jsou jen zbytečným zdrojem studu a výčitek,“ vysvětluje Michal Večeřa, specialista e-shopu pro zdravou sexualitu YOO.cz

Chci si užít a neztrácet čas

A co říká průzkum? Ať už je důvod jakýkoliv, se sexem na prvním rande má zkušenost celkem 49 % dospělých – přičemž muži jsou v tomto ohledu o něco vstřícnější (59 %) než ženy (43 %). Vyplynulo to z průzkumu společnosti Lovehoney zaměřeného na sexuální wellbeing mezi dvěma tisícovkami lidí.

Vůbec nejčastěji zmiňovaným důvodem byla pro 53 % dotázaných jednoduše touha užít si. 46 % uvedlo ryze praktický záměr: chtěli zjistit hned na začátku, zda jsou s protějškem sexuálně kompatibilní. Více než čtvrtina uvedla jako důvod rychlejší sblížení. 16 % lidí dále zmínilo, že sex uklidňuje jejich nervy. Jako další argument uvedlo 20 % lidí, že předtím, než se začnou citově angažovat, chtějí zjistit, zda druhá osoba akceptuje jejich sexuální odchylky a návyky. 

Zlaté pravidlo

Na druhou stranu mezi těmi, kteří uvedli, že nikdy neměli sex na prvním rande, byl nejčastějším důvodem špatný pocit při sexu s někým, koho příliš neznají (47 %). 38 % pak uvedlo, že nevěří (v rámci svých hodnot) na sex na první schůzce a 32 % tvrdí, že si sex užívají pouze s lidmi, ke který mají citový vztah. Pětici nejčastějších důvodů doplňuje přibližně čtvrtinou zmiňované „pravidlo“ nespat s někým na prvním rande a obava z pohlavně přenosných nemocí a těhotenství (17 %).

A pokud patříte k milovníkům horoskopů, zaujme vás zjištění, že k sexu na prvním rande se nejčastěji uchylují kozorozi (55 %) a váhy (54 %). Následují panny, štíři a blíženci, kteří uzavírají pětici znamení, u nichž je sex na první schůzce nejpravděpodobnější.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *