Květnové fashion momenty, které by vám neměly uniknout

Již tradičně přinášíme shrnutí všeho zajímavého, co se za uplynulý měsíc událo ve světě módy. Co nás zaujalo během května?

Netradiční sezóna MBPFW

Květen odstartoval pravidelnou přehlídkou české a slovenské módy. V rámci podzimní a kvůli pandemii velmi nekonvenční sezóny Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se představilo 11 etablovaných módních návrhářům a několik talentovaných studentů uměleckých oborů. Připravovaly jsme pro vás shrnutí jednotlivých dní (den 1, den 2, den 3) a dokonce jsme vás provedli zákulisím.

archiv mbpfw, Petr Vágner @petrvagner

Kdo byl Halston?

Netflix uvedl nový seriál o americkém módním návrháři Royovi Halstonovi Frowickovi. Během čtyř hodin vás prostřednictvím pěti epizod provedou jeho životem, roky největší slávy, ale i stinnými stránkami, jež jeho životní cestu lemovaly.

Birkinka do lednice

Frnacouzský módní dům Hermès pobavil novou kampaní, kde ve spolupráci s umělcem Benem Denzerem přetvořil ikonické kabelky do jejich zelenější a ekologičtější verze. No není k nakousnutí?

Doplňky z dílny Maison Margiela

Na sezónu podzim/zima 21 představil francouzský módní dům Masion Margiela doplňky z kolekce Avant Première. Kromě ikonických kousků a best-sellerů se můžeme těšit i z několika novinek. Holdujete klasice nebo rádi zkusíte něco nového?

Udělejte si procházku zahradami Gucci

Aktuálně si můžete projít manifesto kreativního ředitele značky Alessandra Michele. Výstava Archetypes, která vznikla k oslavě 100. narozenin značky, vás provede kolekcemi z posledních šesti let a rozhodně jde o nádhernou podívanou! K této události vyšel i jedinečný parfém, který je zakoupení přímo na místě nebo online. Aktuálně je výstava ke zhlédnutí v Šanghaji a to až do 1. srpna.

gucci.com

Keith Haring X Converse

Nekonvenční umělec Keith Haring se spojil se značkou Converse. Společně bojují proti konvencím a prosazují myšlenku, že kreativitou a optimismem se dokážeme poprat s čímkoliv. Keith ozdobil ikonické tenisky, trička a populární bucket hats.

Nikola Čechová a LACLCZ

Influencerka Nikola Čechová, která dříve točila videa na Youtube pod přezdívkou Shopaholic Nicol, spustila svou vlastní značku oblečení LACLCZ. Kousky z kolekce jsou vyrobeny v České republice a soustředí se hlavně na hravost, pohodlnost a obecně mají odrážet osobitý styl zakladatelky.

Instagram @laclcz

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *