Že nemáme v Česku šikovné ženy v gastru? My o nich víme!

O podcastu Velká Žranice si můžeme myslet cokoliv, nicméně k vyjádření jednoho z posledních hostů, už se ohradit musíme. Svými slovy totiž urazil všechny české kuchařky, které označil jako ty, co na to v Česku zkrátka ještě nemají. My si myslíme opak, a proto přinášíme jména těch nejšikovnějších.

Restauraci Vallmo mám na svém seznamu podniků, které chci navštívit, už dlouho. Potom, co jsem ale slyšela absolutně nevhodná slova tamního šéfkuchaře Martina Makovičky v podcastu Velká Žranice, už ani nechci. Radši si zajdu někam, kde vaří holky.

Velká taškařice

Makovička totiž v podcastu doslova řekl: „Můj sen byl vždycky mít v týmu holky, třeba i většinu, ale na to v Čechách ještě nemají. Já bych si strašně přál, aby tam byly, ale když jsem pracoval s holkama v cizině, tak to byly holky ostřejší než chlapi, to byla bomba. Fakt bych si přál mít v kuchyni holku, ale já absolutně nevím, jak bych s nima pracoval, jak bych jim měl jít na ruku, aby byly spokojený.

Největší paradox je, že v mým týmu jsou jenom chlapi, kromě paní na myčce, padesátiletý, který si tam všichni váží a neřeknou půl slova. Proč? Protože maká, protože je čistotná, protože dělá to, co se jí řekne, ale nedebatuje. Nikdo z nás tam nedebatuje.“

A co Martin Makovička radí bezradným ženám, aby v českém gastru uspěly? „Nedělat žabomyší války a soustředit se jen na práci. Z mé zkušenosti tohle dělají jenom ženský.“

Děkujeme za názor a s jednou žabomyší válkou s radostí začneme klidně právě teď. Tímto článkem totiž vzdáváme hold všem holkám v gastru, ať už vedou vlastní podniky, nebo se starají o myčku. Ať už mají za sebou stáže v michelinských restauracích, nebo vaří ve školní jídelně někde na dědině.

Máme respekt ke každému, kdo se do tohoto oboru dal, a všem holkám patří naše velká podpora a díky! Zde je proto zlomek těch, které možná debatují, ale jsou těmi nejšikovnějšími v oboru. A my jim moc fandíme!

Holky v gastru? A můžeme je vidět?

Kateřina Jakusová (Slice slice baby)

Jana Jelić Bíliková (Creative Chef of Ambiente restaurants group)

Tereza Komárková (La Degustation)

Anna Vejvodová (Thir, Kaprál)

Silvie Kratochvílová-Jackson (Big Smokers)

Alžběta Zemanová (Ze.mě projekt, Anežka)

Kristína Nemčková

Přečtěte si rozhovor!

Veronika Besky Beskydiarová

Iveta Fabešová (Werichova vila by IF)

Mirka van Gils Slavíková

Přečtěte si rozhovor!

Eva Che (CheHub)

Eliška Hromková

Klára Dedková

Od malička jsem si přála pracovat v módním časopise, ale když se můj sen splnil, zjistila jsem, že chci ještě něco víc – sedět v kavárně a pracovat na něčem vlastním. Miluju všechny ty holčičí věci, jako jsou kabelky, rtěnky nebo podpatky, ale dokážu ocenit také klasickou hudbu, kvalitní filmy, víno, architekturu nebo svíčkovou od babičky. Jsem posedlá parfémy, svíčkami a vším, co voní. Mužů nevyjímaje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *