Kdo maže, ten jede. Jak vybrat lubrikační gel?

Lubrikační gel rozhodně nepatří do nočních stolků pouze ve filmech. Pomůžou vám si milostné radovánky užít o něco víc, takže si klidně taky jeden pořiďte. Jaké existují druhy a který lubrikant pro vás bude ten nejlepší?

Bohužel ženy mají v sexu tu nevýhodu, že pokud nejsou dostatečně vzrušené, sex pro ně může být trochu nepříjemný, někdy dokonce až bolestivý. A to ani nemluvíme o análním sexu (kterého se rozhodně nemusíte bát, přečtěte si tady!). Abyste si sex zepředu i zezadu užili na maximum, někdy je prostě fajn sáhnout po lubrikačním gelu. A ne, rozhodně to není žádná ostuda!

A co když jste v posteli jen vy? „Při využití vibrátoru a dalších sexuálních hraček nedochází v takové míře k přirozené vaginální lubrikaci a při uspokojování může dojít k menším poraněním. Prožitek je s lubrikantem mnohem příjemnější a také dráždivější, například s chladivými nebo hřejivými lubrikačními gely,” radí sexshopik.cz.

Ideální tedy bude, když si ten svůj osobní gel uložíte do nočního stolku a budete ho mít po ruce pokaždé, když bude potřeba. A je úplně jedno, zda se oddáváte hrátkám s mužem, ženou nebo sama se sebou.

Který vybrat?

Lubrikační gel musíte vybírat podle toho, k čemu ho hodláte používat. Liší se například v odolnosti nebo výdrži.

Chladivé: Ideální pro ty, kteří si chtějí užívat celou noc. Aby vzrušení vydrželo, je potřeba patřičné partie malinko znecitlivět.

Hřejivé: Tyhle gely naopak intimní partie příjemně prokrví a zahřejí, což dodá sexu zase trochu nový vibe. Someone likes it hot.

Na vodní bázi: Ten skvěle funguje v kombinaci s kondomem nebo erotickými pomůckami. Ideální pro klasické milování nebo masturbaci. Vyžaduje častější nanášení.

Silikonové: Pokud potřebujete, aby váš lubrikant dlouho vydržel (třeba při análním sexu nebo vášnivé noci), pak sáhněte po silikonovém gelu. Použít ho můžete i ve vodě.

Domácí varianta: Tak prosím vás, tohle raději nezkoušejte. Absolutně zapomeňte na jakékoliv rafinované oleje (oliváč je dovolenej), máslo nebo dětské olejíčky!

Podle sexuologů jsou nejlepší lubrikační gel bez barvy, chutě a vůně. Ale například při orálním sexu jsou vyvoněné a lahodně ochucené lubrikační gely k nezaplacení,” doplňuje sexshopik.cz.

Možná vás překvapí, že existuje i velké množství dalších gelů, jako jsou třeba masturbační krémy (nevysychají a drží přesně tam, kde je chcete mít), stimulační gely na bod G (prokrví citlivé partie a nažhaví je do akce) nebo dokonce gely na podporu početí (umí vyrobit zdravé prostředí pro spermie s optimalizovanou úrovní pH, které napodobuje alkalickou rovnováhu mezi spermatem a cervikálním hlenem. Díky tomu spermie chrání a usnadňuje jim plavbu do vytouženého cíle). Tak si je hlavně nespleťte.

Jak ho používat?

Lubrikační gel můžete aplikovat buď na penis, nebo přímo do pochvy. Samozřejmě ho můžete nanést i na sexuální hračku.

A co když vás vaginální suchost netrápí? „To vůbec nevadí, lubrikační gely můžete používat i tak. Některé zlepšují prokrvení, a tím i citlivost pohlavních orgánů. Slouží tedy nejen ke zvlhčení, ale i k zesílení orgasmu nebo prodloužení rozkoše,” radí sexshopik.cz.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *