Startuje festival Metronome Prague! Na co se letos můžete těšit?

Začíná festival Metronome Prague a s ním symbolicky i léto a festivalová sezóna. Na co letos během tří festivalových dní můžete těšit?

Velkolepé oslavy

Metronome odstartuje dnes koncertem bristolské kapely Kosheen k oslavám jejich 25letému výročí na scéně.  Kosheen také poprvé spojí své síly s lokálním interpretem, součástí bude totiž duet Sian Evans a Aiko – Aiko se totiž narodila v roce, kdy kapela začínala. 

Skvěle našlapaný je celý čtvrteční program. Na hlavním pódiu ho v 16 hodin odstartují čerství držitelé  ceny  Anděl November 2nd, po nich přijde Lenny, která má doma hned několik nejprestižnějších tuzemských ocenění, od 20 hodin zahraje Michael Kiwanuka, jeden z největších objevů britské hudební scény, a pak už to naplno rozjedou jubilující Kosheen. Dárkem všem návštěvníkům bude velkolepá narozeninová světelná show, která se vší parádou završí  čtvrteční program na hlavní scéně. Určitě přijďte, bude co slavit!“ zve David Gaydečka, ředitel Metronome Prague.

Sian Evans, charismatická zpěvačka kapely Kosheen, je také protagonistkou prvního podcastu v rámci DopeYeah TALKu – unikátního dokumentárního filmu, v němž Rob Cass, producent a lovec talentů z Abbey Road Studios, rozmlouvá s muzikanty, kteří ještě před vystoupením na Metronome Prague 2024 navštívili pražský klub Doupě. Těmi dalšími jsou Phillip Dausch – polovina skupiny Milky Chance, zpěvačka Lusaint, zpěvák, skladatel a producent Myles Sanko či legendární zpěvák a klávesista Andrew Roachford.

Ať vám nic neunikne

Sedmý ročník Metronome Prague se koná od 20. do 22. června 2024 na Výstavišti Praha. Za tři dny uvede na čtyřech pódiích více než 70 umělců.

Premiéra na Metronome Prague čeká zářivou britskou superstar, zpěvačku Raye. Poprvé se v Praze představí také Marc Rebillet a francouzského duo The Blaze. Sedmdesátiny velkolepě oslaví Michael Kocáb. Z domácích se představí také Lake Malawi, Sofian Medjmedj s přáteli, držitelé letošní ceny Anděl za album roku November 2nd, We Are Domi, Bert & Friends a řada dalších.

Nabitý line-up přináší další zvučná jména z celého světa jako Milky Chance, Tom Grennan, Allysha Joy, Meute, Daði Freyr, čerstvé držitelky Brit Awards The Last Dinner Party i CMAT. Rap Club navštíví kultovní The Ghetts, spolu s ním vystoupí mladý, ale už velmi úspěšný Ayrtn nebo Rushy a také čeští rappeři Paulie Garand, legenda českého rapu James Cole, Redzed, Rohony, Lajfr a pak třeba Meizyy nebo Annet X spolu s Nobodylisten.

Za hranice hudby

Leitmotiv letošního ročníku Metronome Prague Za hranice hudby/beyond music vystihuje přání pořadatelů, aby návštěvníci dostali něco navíc. Proto bude mít své místo ve festivalovém areálu také podcast stage. Návštěvníci budou mít šanci si naživo poslechnout třeba podcast K.O., ve kterém je osloví Oto Klempíř, podcast My děti ze stanice 2020 Jana Bicana, Fakta X, Nový svět, Čestmíra Strakatého nebo dvojici Dobrovský & Šídlo z produkce Paměti národa. Kristina Kratochvilová se bude věnovat tématu Budoucnost hudby, připraví sérii rozhovorů, do nichž si každý den pozve hosty z hudební oblasti. Navazuje tak na témata ODVAHA a BUDOUCNOST, která se letos promítnou do každé složky bohatého festivalového programu.

Za hranice chutí

Vegetariáni, vegani, frutariáni, milovníci pořádné flákoty… Na Metronome Prague se dobře nají opravdu každý a navíc bez únavného čekání ve frontách. Připraveno je 500 m2 barů a gastro stánků s domácími i exotickými specialitami, platit můžete hotově i kartou. Provoz gastro zóny je navíc v eco friendly režimu – vratné kelímky jsou samozřejmostí a všichni prodejci musí používat bio rozložitelné nebo recyklovatelné materiály.

Josefína Joštová

Mám ráda lidi plný barevných myšlenek a černý kafe a humor. Učím se španělsky, protože plánuju důchod strávit na prosluněný španělský pláži se sangríou v ruce. Do tý doby toho ale chci ještě hodně stihnout a po cestě se toho ještě spoustu naučit. A alespoň část z toho tady s váma sdílet.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *