Spolu, ale každý jinde. Polovina lidí myslí při sexu na někoho jiného

Jste spolu sice v posteli – nebo kdekoliv jinde, máte spolu sex, ale myšlenkami jste dost možná každý někde jinde. Respektive s někým jiným… Nedávný průzkum totiž odhalil, že 49 % zadaných lidí často fantazíruje o někom jiném, zatímco mají sex se svým protějškem. 

Výzkumníci z organizace OnePoll se na to ptali dvou tisíc sexuálně aktivních dospělých v průzkumu, jehož výsledky byly nedávno představeny. Co může být důvodem takových představ právě při intimním partnerském kontaktu?

Podle vědecké práce letos publikované v časopise Archives of Sexual Behavior, jsou nejčastějšími důvody nerozhodnost nebo nespokojenost s aktuálním vztahem, touha po novém nebo vzrušujícím zážitku, ale také přechodné ovlivnění libida stresem.

„Zjištění, že polovina lidí při sexu utíká do světa představ, hezky ukazuje, že mít různé erotické fantazie opravdu není nic neobvyklého. Ale úsměvným podnětem k zamyšlení by mohlo být to, co uvedlo 61 % respondentů: že mají někdy sex jen proto, že to po nich chce partner. V takových situacích asi není moc divu, že myšlenky zabloudí jinam,” vysvětluje Michal Večeřa z českého online sexshopu YOO.cz

Fantazírování o někom jiném, než je právě dlouhodobý partner, může přitom být dobrou i špatnou zprávou o vlastní spokojenosti ve vztahu, jak uvedla pro New York Post vztahová koučka Jana Hocking. „Je potřeba se zeptat sebe sama: Využívám tyhle fantazie jako jednoduchou metodu neškodného požitku? Nebo je to ve skutečnosti cesta, jak unikat ze svého nudného milostného života?“ vysvětluje Hocking.

„Pokud vás někdo cizí, mimo váš vztah, přivádí do varu, a vy si prostě chcete jen chvíli užívat ve světě představ, tak si nic nevyčítejte. Patří to ke zdravé sexualitě a ta je i odrazem spokojenosti se vztahem. Ale jestli už jste nějakou dobu ve svém vztahu nešťastní a bez představy někoho jiného máte trable vyvrcholit… pak je možná správný čas se nad stavem svého vztahu zamyslet,“ dodává odbornice.

Podle většiny odborníků je základem pro řešení problémů v intimním vztahu vzájemná komunikace. Jak však ukazuje jiný průzkum, tentokrát mezi Čechy, jednoduše si promluvit je pro mnoho lidí problém. Většina žen (42,5 %) i mužů (47,3 %) v uvedla, že jen zřídka sdělují své lásce zpětnou vazbu o tom, co by příště v sexu potřebovali jinak… Škoda.

Anna Basiková

Hodně čtu, nepiju kafe, miluju cestování, řezaný kytky, podzim a dlouhý procházky po lese. Učím se švédsky a taky znakovku. Napsala jsem knížku, píšu články a taky dělám v PR a trochu v marketingu. Nikdy mě nenapadlo založit vlastní časopis, ale díky bohu se to stalo. Přeju si, aby vás to tu bavilo.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *